X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Dera: członkowie KRS-u muszą mieć przeświadczenie, że wybrane osoby są najlepsze

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 10:11
- Wybór sędziów Sądu najwyższego jest procesem który musi sie odbywać w poczuciu równości dla wszystkich - powiedział w radiowej Jedynce Andrzej Dera minister kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.
Audio
  • Andrzej Dera w "Sygnałach dnia" o wyborze sędziów SN oraz referendum konstytucyjnym (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość "Sygnałów dnia" odniósł się m.in. do zarzutów części opozycji dotyczących Krajowej Rady Sądowniczej, która, według opozycji, przesłuchuje kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego "w sposób tajny". - To nie jest konkurs piękności - powiedział prezydencki minister. - To jest wybór, w którym członkowie KRS-u muszą mieć przeświadczenie, że wybrane osoby są najlepsze. To jest proces, który się odbywa w poczuciu równości dla wszystkich - dodał Andrzej Dera.

Polityk zapowiedział też, że temat referendum konstytucyjnego wróci. - Warto o tym dyskutować, ponieważ opinie dotyczące funkcjonowania naszej konstytucji są w dużej części negatywne - zauważył Andrzej Dera. -  Jeśli można podnosić wiek i według ówczesnych sędziów TK, jest to zgodne z konstytucją, jeśli można zabierać nasze pieniądze w OFE i według tych samych sędziów TK, jest to zgodne z konstytucją, to znaczy, ze jest to problem albo z sędziami, albo z konstytucją – dodał minister.

- Wiele osób mówi, że konstytucja jest tak napisana, że można ja interpretować w każdą stronę. Nie ma jasnych norm, czystych zapisów, wszystko pozapisywane jest bardzo oględnie i ma dużą możliwość interpretacyjną – dodał Andrzej Dera.

Więcej w dalszej części audycji.

 ***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek 

Gość: Andrzej Dera (Andrzej Dera minister kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy)

Data emisji: 22.08.2018

Godzina emisji: 8.16

tjak/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Mucha: brak referendum to nie porażka prezydenta, Zawiodła demokracja partycypacyjna

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 20:12
- Przegrane głosowanie ws. referendum konsultacyjnego dot. zmian w konstytucji nie jest porażką prezydenta Andrzeja Dudy, tylko demokracji partycypacyjnej, porażką z perspektywy ogólnospołecznej - ocenił w czwartek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń