Sprawa złotego pociągu. Poszukiwacze złożyli rękawice?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 11:05
Kilka lat temu wyobraźnię wszystkich poszukiwaczy skarbów rozbudzała sprawa złotego pociągu na Dolnym Śląsku. Czy po upływie lat sprawa nadal intryguje odkrywców?
Audio
  • Sprawa złotego pociągu nadal intryguje? (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

- Wiem, że odkrywcy, którzy zostali przypisani do złotego pociągu próbują jeszcze działać. Natomiast złoty pociąg, tak samo jak i bursztynowa komnata jest po prostu symbolem zabytków zaginionych w czasie II wojny światowej. To co się zadziało na Dolnym Śląsku moim zdaniem powinniśmy rozpatrywać jako symbol – powiedział w Jedynce Michał Młotek z Iławskiej Grupy Poszukiwawczej.

Na czym polega praca poszukiwaczy? Jak są postrzegani przez prawo? Jak wygląda procedura w przypadku natrafienia w ziemi na ludzkie szczątki? O tym wszystkim w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Michał Młotek (poszukiwacz skarbów i zabytków)

Data emisji: 25.08.2018

Godzina emisji: 7.14

abiCzytaj także

Henryk Domański: w kampanii wyborczej mocno akcentowane są problemy ogólnokrajowe

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 13:46
- Dla niektórych polityków najbliższe wybory będą trampoliną w ich karierze politycznej - powiedział prof. Henryk Domański, gość audycji "W samo południe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory samorządowe 2018. Czeka nas rekordowa frekwencja?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 18:17
Według sondażu przeprowadzonego przez Katar Millward Brown wynika, że 73 proc. Polaków planuje oddać głos w wyborach samorządowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadzieje, obietnice i zawody. O poszukiwaniu leku na raka

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 18:33
Prognozy Światowej Organizacji Zdrowia wskazują na podwojenie liczby nowych zachorowań na nowotwory w ciągu najbliższych 15-20 lat. Czy i jakie działania są podejmowane w Polsce, by zwiększyć szansę całkowitego powrotu do zdrowia?
rozwiń zwiń