Mariusz Błaszczak: przykładamy olbrzymią wagę do bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 08:25
- Jednym z tematów poruszonych podczas spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem będzie bezpieczeństwo - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w "Sygnałach dnia"
Audio
  • Mariusz Błaszczak o kwestiach armii i bezpieczeństwa w kontekście wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Mariusz Błaszczak o kwestiach armii i bezpieczeństwa w kontekście wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA (Sygnały dnia/Jedynka)

Wczoraj Biały Dom potwierdził oficjalną wizytę polskiego prezydenta w Waszyngtonie - Donald Trump przyjmie Andrzeja Dudę 18 września. Prezydentowi w Stanach Zjednoczonych będzie towarzyszyć minister obrony narodowej.

Mariusz Błaszczak wyjawił, że rozmawiał już z prezydentem na temat wizyty w Białym Domu. - Bezpieczeństwo, relacje wojskowe polsko-amerykańskie będą przedmiotem rozmów - poinformował. Wyjaśnił, że chodzi o kontrakty dotyczące uzbrojenia wojska polskiego, a także o stałe bazy wojsk amerykańskich w Polsce. 

- Przykładamy olbrzymią wagę do bezpieczeństwa - zaznaczył gość Jedynki. Wskazał, że zadania, jakie sobie postawił jako minister obrony narodowej to liczniejsze wojsko, wyposażone w nowocześniejszy sprzęt, ale tez mocnej osadzone w ramach NATO. Przypomniał, że Polska zakupiła nowoczesny system Patriot i w 2022 roku pierwsze zestawy trafią do polskiej armii. 

Minister mówił też o relacjach wewnątrz NATO, krytyce partnerów z Europy Zachodniej, którą wygłosił Donald Trump oraz o niemieckich związkach z Rosją. Poruszono też wątek respektowania wyroków TSUE i inauguracji kampanii samorządej PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 29.08.2018

Godzina emisji: 7.15

fc/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON w Dęblinie: postsowiecki sprzęt trzeba zastąpić nowoczesnym

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 16:35
Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, tzw. "szkoła orląt" od 1 października stanie się Lotniczą Akademią Wojskową; to docenienie dorobku oraz poziomu edukacyjnego uczelni, a nie tylko zmiana nazwy - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Mówił też o potrzebie modernizacji uzbrojenia. Podczas uroczystości odczytano listy prezydenta i premiera.
rozwiń zwiń