X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: przykładamy olbrzymią wagę do bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 08:25
- Jednym z tematów poruszonych podczas spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem będzie bezpieczeństwo - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w "Sygnałach dnia"
Audio
  • Mariusz Błaszczak o kwestiach armii i bezpieczeństwa w kontekście wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA (Sygnały dnia/Jedynka)

Wczoraj Biały Dom potwierdził oficjalną wizytę polskiego prezydenta w Waszyngtonie - Donald Trump przyjmie Andrzeja Dudę 18 września. Prezydentowi w Stanach Zjednoczonych będzie towarzyszyć minister obrony narodowej.

Mariusz Błaszczak wyjawił, że rozmawiał już z prezydentem na temat wizyty w Białym Domu. - Bezpieczeństwo, relacje wojskowe polsko-amerykańskie będą przedmiotem rozmów - poinformował. Wyjaśnił, że chodzi o kontrakty dotyczące uzbrojenia wojska polskiego, a także o stałe bazy wojsk amerykańskich w Polsce. 

- Przykładamy olbrzymią wagę do bezpieczeństwa - zaznaczył gość Jedynki. Wskazał, że zadania, jakie sobie postawił jako minister obrony narodowej to liczniejsze wojsko, wyposażone w nowocześniejszy sprzęt, ale tez mocnej osadzone w ramach NATO. Przypomniał, że Polska zakupiła nowoczesny system Patriot i w 2022 roku pierwsze zestawy trafią do polskiej armii. 

Minister mówił też o relacjach wewnątrz NATO, krytyce partnerów z Europy Zachodniej, którą wygłosił Donald Trump oraz o niemieckich związkach z Rosją. Poruszono też wątek respektowania wyroków TSUE i inauguracji kampanii samorządej PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 29.08.2018

Godzina emisji: 7.15

fc/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON w Dęblinie: postsowiecki sprzęt trzeba zastąpić nowoczesnym

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 16:35
Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, tzw. "szkoła orląt" od 1 października stanie się Lotniczą Akademią Wojskową; to docenienie dorobku oraz poziomu edukacyjnego uczelni, a nie tylko zmiana nazwy - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Mówił też o potrzebie modernizacji uzbrojenia. Podczas uroczystości odczytano listy prezydenta i premiera.
rozwiń zwiń