Tomasz Poręba: kamery powinny być w lokalach wyborczych, ponieważ wzmacniają przejrzystość aktu wyborczego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 08:48
- Polska potrzebuje transparentnych, dobrze zorganizowanych wyborów i tych samorządowych, i tych kolejnych, po to, by nie zdarzały się sytuacje jak 4 lata temu - mówił na antenie radiowej Jedynki Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego Zjednoczonej Prawicy.
Audio
  • Tomasz Poręba (PiS) : kamery powinny być w lokalach wyborczych. (Sygnały dnia/Jedynka)

- Z punktu widzenia demokracji my jako Polska potrzebujemy absolutnie transparentnych wyborów z wykorzystaniem wszystkich możliwych instrumentów, które daje współczesna technologia. Kamery i przejrzyste urny powinniśmy być wdrażane w życie - informował Tomasz Poręba.

Szef kampanii samorządowej Zjednoczonej Prawicy odniósł się również do słów Wojciecha Hermelińskiego. - To, że szef PKW uważa, że kamery w lokalach wyborczych to średni pomysł, nie ukrywam, jest trochę rozczarowujące - dodał gość programu.

Europoseł PiS odniósł się także do innych zarzutów szefa PKW Wojciecha Hermelińskiego, który w słowach wypowiedzianych przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego podczas Konwencji PiS mówiących o "warczących samorządach, które nie chcą współpracować z władzą centralną", doszukał się korupcji i szantażu ze strony rządu względem samorządowców. 

- Bardzo niepotrzebne i zaskakujące słowa wypowiada szef PKW. My naprawdę powtarzamy cały czas w naszej kampanii, że pracujemy dla wszystkich Polaków. Polska jest jedna i nie ma mowy o żadnym szantażu. My mówimy po prostu o dobrych gospodarzach. Nasi liderzy na konwencji to mieli na myśli - mówił Tomasz Poręba. Gość audycji dodał również, że współpraca między samorządowcami i władzami centralnymi "jest w interesie zwykłych obywateli".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Tomasz Poręba (szef sztabu wyborczego Zjednoczonej Prawicy podczas wyborów samorządowych)

Data emisji: 7.09.2018

Godzina emisji: 7.15

jp/abi

Zapis rozmowy

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: idziemy razem ku zwycięstwu, idziemy ku Polsce lepszej

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 12:35
- Idziemy razem ku zwycięstwu, idziemy ku lepszej Polsce i ku temu, by wspólnym wysiłkiem doprowadzić do tego, by za 15-20 lat w Polsce było tak, jak na zachód od naszych granic - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedzielnej konwencji wyborczej partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kandydaci Zjednoczonej Prawicy: mamy szansę na dobrą zmianę w samorządach

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 16:29
- Przed nami szansa, aby "dobra zmiana" zeszła do samorządów; w biedzie i chorobie; polityka to służba i troska - podkreślali kandydaci Zjednoczonej Prawicy na prezydentów: Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Stalowej Woli podczas konwencji wyborczej PiS.
rozwiń zwiń