Adam Czyżewski: elektromobilność będzie się rozwijać

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 10:58
- Specjaliści od strategii rozwoju patrzą na to jak będzie zmieniał się świat. Elektromobilność, a mówiąc szerzej – e-mobilność, jest globalnym trendem, który będzie się rozwijał – powiedział w "Sygnałach dnia" Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen.
Audio
  • Adam Czyżewski o rozwoju elektromobilności (Sygnały dnia/Jedynka)
Adam Czyżewski
Adam CzyżewskiFoto: PAP/Leszek Szymański

W przyszłym tygodniu w Katowicach rozpocznie się konferencja Impact Mobility Revolution. Elektromobilność kojarzy się nam przede wszystkim z samochodami elektrycznymi, ale Polska na tym polu nie może się pochwalić wielkimi sukcesami. Polacy niechętnie inwestują w tego typu pojazdy.

- Przeciętny Kowalski patrzy na cenę i najczęściej wnioskuje, że takie auto jest jeszcze za drogie i jego zakup w ogóle się nie opłaca. Ale perspektywa rządów jest już zupełnie inna. Specjaliści od strategii rozwoju patrzą na to jak będzie zmieniał się świat. Elektromobilność, a mówiąc szerzej e-mobilność, jest globalnym trendem, który będzie się rozwijał – powiedział gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Adam Czyżewski (główny ekonomista PKN Orlen)

Data emisji: 8.09.2018

Godzina emisji: 7.15

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czego powinno uczyć się szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 19:42
Początek roku szkolnego to dobry czas, aby porozmawiać na ten temat. Przy okazji warto też postawić pytanie, co powinni umieć nauczyciele. I nie chodzi o analizę podstaw programowych różnych przedmiotów, ale o zastanowienie się, do czego w drugiej dekadzie XXI wieku szkoła ma przygotowywać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak finansować polską armię?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 19:13
W Ministerstwie Obrony Narodowej podjęte zostały prace nad projektem Funduszu Obrony Narodowej, który pochodziłby ze środków pozabudżetowych. Czy rzeczywiście zwiększenie wydatków na obronność zwiększy bezpieczeństwo Polski?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Kolarski: podczas Narodowego Czytania będzie rekord

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 09:17
- Będzie rekord podczas Narodowego Czytania "Przedwiośnia" - zapowiedział Wojciech Kolarski, minister w Kancelarii Prezydenta. 
rozwiń zwiń