X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gowin: Polska i Węgry proponują "Europę ojczyzn", a nie europejskie superpaństwo

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 07:40
- Nasz rząd i rząd Wiktora Orbana jednoznacznie opowiadają się za pogłębianiem integracji europejskiej. Tyle tylko, że my pojmujemy zjednoczoną Europę jako "Europę ojczyzn", płaszczyznę współpracy suwerennych państw. Natomiast w Parlamencie Europejskim są tacy, którym marzy się superpaństwo - powiedział Jarosław Gowin na antenie Jedynki.
Audio
  • Jarosław Gowin: jesteśmy za "Europą ojczyzn" (Jedynka/Sygnały dnia)

Parlament Europejski podjął decyzję, by uruchomić artykuł 7 unijnego traktatu wobec Węgier. Jest to pierwszy krok do wprowadzenia przez UE sankcji na kraj, który, zdaniem członków wspólnoty, narusza wspólne wartości Unii.

Zdaniem Jarosława Gowina tego typu rozwiązania wynikają z "konfrontacji dwóch koncepcji integracji europejskiej". Te dwie wizje to tzw. "Europa ojczyzn" przeciwstawiona stworzeniu "europejskiego superpaństwa". Wicepremier podkreślił, że Polska i Węgry są przeciwne temu drugiemu wyjściu. - Na to ani rząd węgierski, ani rząd polski, ani coraz większa część społeczeństw zachodniej Europy nie chce się zgodzić - powiedział.

Polityk zwrócił też uwagę, że po najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego struktura unijnych władz może się zmienić, "niekoniecznie w kierunku w pełni zgodnym z interesem Polski". - Prawdą jest, że w krajach Europy Zachodniej coraz większą popularnością cieszą się partie eurosceptyczne - powiedział Jarosław Gowin, który nazwał stanowisko naszego rządu w sprawie UE "eurorealistycznym".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono też sprawę dyrektywy ACTA 2 i likwidacji astronomii, jako odrębnej dziedziny nauki.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 13.09.2018

Godzina emisji: 7.14

msze/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PE poparł tzw. "ACTA2". Czy grozi nam cenzura internetu? Wyjaśniamy

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 13:57
Dla jednych jest zagrożeniem dla wolności w internecie, dla innych narzędziem do ochrony praw autorskich. Jakie są argumenty zwolenników i krytków ACTA2?
rozwiń zwiń

Czytaj także

PE zgodził się na uruchomienie art. 7 TUE wobec Węgier

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 19:11
Komisje Parlamentu Europejskiego zarzuciły węgierskiemu rządowi ograniczanie wolności mediów, sądów i uczelni, korupcję i łamanie praw mniejszości.
rozwiń zwiń