Mirosław Maliszewski: apelujemy do ministerstwa. Jest to trudny moment dla sadowników

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 09:52
- Jest trudny moment dla sadowników, dlatego też apelujemy do ministerstwa. Ceny są na zatrważająco niskim poziomie, a zakłady przetwórcze zapowiadają, że nie będą kupować jabłek - powiedział w "Sygnałach dnia" Mirosław Maliszewski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Audio
  • Mirosław Maliszewski o polskich sadownikach (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Mirosław Maliszewski o polskich sadownikach (Sygnały dnia/Jedynka)

Sadownicy apelują do marketów, aby nie importowali jabłek z zagranicy i sprzedawali tylko polskie jabłka. O sytuacji sadowników mówił Mirosław Maliszewski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Ceny jabłek są na zatrważająco niskim poziomie, a zakłady przetwórcze zapowiadają, że nie będą kupować jabłek. To jest skandal. Apelowaliśmy kilka miesięcy temu do ministra rolnictwa, aby uruchomił mechanizm wycofywania owoców z rynku, aby nadwyżka nie psuła rynku i być może tak się stanie, jednak jest już za późno. Apelujemy do ministerstwa, żeby uruchomiło skup 500 tys. jabłek na potrzeby bioenergii, biogazu, apelujemy także, aby pomógł rolnikom w formie prawnej, np. poprzez skrócenie procesów sądowych - powiedział gość audycji.

Poseł odniósł się także do najnowszego sondażu CBOS, w którym PSL zdobył 5 proc. poparcia.

- Są też inne sondaże, które wskazują wynik PSL na poziomie 14-15 proc. i jestem przekonany, że tak będzie. Jeśli będzie poniżej 10 proc., to coś trzeba będzie zrobić wewnątrz partii, z jej strategią. Natomiast ja uważam, że nic nie trzeba będzie robić, bo przywództwo Kosiniaka-Kamysza w PSL nie jest kwestionowane - przyznał polityk.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący:  Katarzyna Gójska

Gość: Mirosław Maliszewski (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Data emisji: 28.09.2018

Godzina emisji: 8.15

dn/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak