Szefowa MEN: samorządy bardzo się starają realizować reformę edukacji

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 08:50
- Nauczyciele już potrafią tak organizować zajęcia, by podręczniki zostawiać w szkole. Trzeba w tej kwestii systematycznie edukować dzieci, nauczycieli i rodziców – mówiła w "Sygnałach dnia" Anna Zalewska, minister edukacji narodowej.
Audio
  • Anna Zalewska: samorządy aktywnie wdrażają reformę edukacji (Sygnały dnia/Jedynka)

Szefowa MEN podkreśliła, że ważne jest, by udało się w najbliższym czasie przenieść podręczniki od e-zasobów. - Mamy kilkadziesiąt tysięcy różnych materiałów, które mogą być wykorzystywane w szkołach. Zastaliśmy szkoły, które tylko w 10 procentach miały szerokopasmowy internet. W tej chwili wyposażamy każdą klasę w sprzęt multimedialny - podkreśliła minister. Zadeklarowała, że za półtora roku szerokopasmowy internet będzie w każdej szkole.

Według Anny Zalewskiej podstawa programowa w szkołach jest nowoczesna i praktyczna. - Została rozłożona na 12 lat. Część treści została przeniesiona do czteroletniego liceum. Zmiany w systemie edukacji należy wprowadzać powoli. Myślę, że w 2023 roku zobaczymy efekty reformy, bo wtedy napiszemy pierwszą nową maturę - zauważyła minister edukacji narodowej.

Więcej w całym nagraniu rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Anna Zalewska (minister edukacji narodowej)

Data emisji: 1.10.2018

Godzina emisji: 8.14

ras/ag

Czytaj także

Michał Dworczyk: premier miał prawo użyć czasu teraźniejszego

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 08:06
- Użycie przez Mateusza Morawieckiego czasu teraźniejszego w odniesieniu do realizowanych obecnie inwestycji drogowych było uzasadnione - powiedział w "Sygnałach dnia" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kozłowski: gdy zostanę prezydentem, postawię na budownictwo komunalne

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 09:07
- Włodarze, zamiast rozwijać miasto lub zatrzymać tendencje demograficzne, kłócili się między sobą, ustawiali swoje interesy – powiedział Jerzy Kozłowski, kandydat Kukiz’15 na prezydenta Kalisza, pytany o przyczyny wysokiego niezadowolenia Kaliszan z życia w tym mieście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mirosław Maliszewski: apelujemy do ministerstwa. Jest to trudny moment dla sadowników

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 09:52
- Jest trudny moment dla sadowników, dlatego też apelujemy do ministerstwa. Ceny są na zatrważająco niskim poziomie, a zakłady przetwórcze zapowiadają, że nie będą kupować jabłek - powiedział w "Sygnałach dnia" Mirosław Maliszewski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń