X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Szatkowski: jest kilka propozycji lokalizacji wojsk USA w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 08:41
- Zaproponowaliśmy nie jedną lokalizację stacjonowania wojsk Amerykanów w Polsce, ale kilka. Wybór konkretnych będzie efektem rozmów, które już trwają – mówił w "Sygnałach Dnia" Tomasz Szatkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Audio
  • Wiceszef MON: jest kilka propozycji lokalizacji wojsk USA w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)

Choć wiceminister MON nie podaje dokładnych danych, to podkreśla, że amerykańska baza w Polsce ma być znacznych rozmiarów. – Myślimy o tysiącach żołnierzy, a nie o setkach – zaznacza.

Gdzie będą oni stacjonować? Tego jeszcze nie wiadomo, bo kwestia ta jest wciąż omawiana przez Polskę i Stany Zjednoczone. – Cała propozycja teraz znajduje się w naszej ofercie, która została przekazana jakiś czas temu departamentowi obrony Stanów Zjednoczonych, ale jest dokumentem niejawnym. Wybór konkretnych lokalizacji będzie efektem rozmów, które już trwają i tu jest wiele zmiennych – mówi Tomasz Szatkowski.

Baza, w której ma stacjonować amerykańskie wojsko, wiąże się z powstaniem nowej infrastruktury. – To koszary, magazyny czy przestrzenie serwisowe. To także poligony i wszystko, co z nimi się wiąże, w tym nowoczesne urządzenia i broń do ćwiczeń – wymienia podsekretarz stanu w MON.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Tomasz Szatkowski

Data emisji: 01.10.2018

Godzina emisji: 7.16

bb/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: stała obecność wojsk USA to gwarancja bezpieczeństwa dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:47
– Agresor, który zaatakował Gruzję i Ukrainę, nie napadnie na państwo, w którym będą przebywać na stałe amerykańscy żołnierze. Będzie miał świadomość przegranej w takim konflikcie – powiedział w Polskim Radiu 24 minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń