X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Sasin o sprawie Smogorzewskiego: pokazuje dwulicowość Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 08:11
- Ta sprawa ma również wymiar ogólnopolski, bo pokazuje dwulicowość Platformy Obywatelskiej, która ma usta pełne frazesów o walce o prawa kobiet, a z drugiej strony, jeśli jej przedstawiciel się tak zachowuje, nie potrafi jednoznacznie go odrzucić - mówił na antenie radiowej Jedynki Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Audio
  • Jacek Sasin stwierdził, że słowa Romana Smogorzewskiego były "obrzydliwe" (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski kilka dni temu wywołał burzę po seksistowskim przedstawieniu kandydatek na konwencji wyborczej Porozumienia Samorządowego. 

- Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna i wiesz (…) nie, ale masz wiele innych walorów i kompetencji, ale jak zacznę za bardzo, to wiesz, moja żona w ogóle nie jest zazdrosna - powiedział o jednej z kandydatek startującej z list komitetu. - No i pani od seksu (…) no przepraszam, ale tak mi się pani kojarzy - przedstawił kolejną.

Po upublicznieniu nagrania z konwencji, Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. - Do weekendu to był członek i działacz Platformy Obywatelskiej. Po upublicznieniu tych nagrań, nie po faktach, bo miały one miejsce 2 tygodnie temu, Platforma zdecydowała, że ma odejść. Dalej wspiera go w tych wyborach na prezydenta Legionowa. Ta sprawa pokazuje, jaka patologia jest w wielu samorządach - stwierdził Jacek Sasin.

- Nasz pogląd, że trzeba generować zmianę w samorządach, czyli ta dwukadencyjność, którą udało nam się wreszcie wprowadzić, niestety od tej kadencji dopiero będzie się liczyła, spowoduje, że ci lokalni satrapowie będą w naturalny sposób usuwani - dodał.

- Ta sprawa ma również wymiar ogólnopolski, bo pokazuje dwulicowość Platformy Obywatelskiej, która ma usta pełne frazesów o walce o prawa kobiet, a z drugiej strony jeśli jej przedstawiciel się tak zachowuje, nie potrafi jednoznacznie go odrzucić - podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

PiS nawołuje, aby PO odwołało swojego rzecznika Jana Grabca, wieloletniego współpracownika Smogorzewskiego. PO odpowiada, że PiS nie będzie im wyznaczał rzecznika. - To nie PiS wyznacza, myślę, że to jest oczekiwanie społeczne, żeby osoby, które się skompromitowały, zostały rozliczone, a w tym przypadku pan Grabiec skompromitował się totalnie, bo był obecny na tej konwencji, śmiał się z tych pseudodowcipów, z tych seksistowskich wypowiedzi. Nie zaprotestował, wręcz przeciwnie, wyszedł po tej tyradzie i mówił o "wsparciu dla Romka", wręczył mu szablę - mówił polityk. - To jest kolejna afera Platformy (...). Platforma musi się rozliczyć z Janem Grabcem - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Jacek Sasin (szej Komitetu Stałego Rady Ministrów)

Data emisji: 8.10.2018

Godzina emisji: 7.16

dcz/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak