Adam Jarubas: PSL po raz kolejny obroni się w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 09:07
- Prawo i Sprawiedliwość jest wyjątkowo antysamorządową partią, także jest mi bardzo trudno wyobrazić sobie koalicję z PiS - mówi w "Sygnałach dnia" marszałek województwa świętokrzyskiego i wiceprezes PSL.
Audio
  • Adam Jarubas: PSL po raz kolejny obroni się w wyborach (Sygnały dnia/Jedynka)
Adam Jarubas
Adam JarubasFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Mamy chłopskie pochodzenie i potrafimy oddać, kiedy nas się brutalnie atakuje, ale sami najczęściej nie zaczynamy bójki. PiS celuje w świadome wyniszczenie PSL, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Wierzę, że akurat tu te zabiegi niczego pozytywnego nie przyniosą. PSL po raz kolejny obroni się w wyborach - zaznacza Adam Jarubas. - W Świętokrzyskiem już od kilku wyborów wygrywaliśmy, bo mamy bardzo dobrych kandydatów osadzonych mocno w realiach Polski lokalnej, dobrych gospodarzy. My nie szukamy zwady. Dzisiaj polska polityka potrzebuje zgody i budowania porozumienia - dodaje.

Adam Jarubas zapewnił także, że województwo świętokrzyskie nie utraci środków unijnych na inwestycje. Zaznaczył, że tempo wydatkowania funduszy nie jest jedynym parametrem, gdyż - jego daniem - liczy się także efektywność. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Adam Jarubas (marszałek województwa świętokrzyskiego, wiceprezes PSL)

Data emisji: 9.10.2018

Godzina emisji: 7.40

kh

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz: trzeba zjednoczyć Polskę i przywrócić normalność

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 15:11
Trzeba zjednoczyć Polskę i przywrócić normalność, przywrócić normalne relacje między sąsiadami i w rodzinie – apelował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas niedzielnego wiecu w zagrodzie Wincentego Witosa w małopolskich Wierzchosławicach. 
rozwiń zwiń