X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dawid Ogrodnik zagra legendarnego muzyka

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 08:50
12 października rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" w reżyserii Macieja Pieprzycy. Obraz opowiada hitorię znakomitego i zapomnianego niewidomego pianisty, który zmarł tragicznie w wieku 29 lat. Główną rolę zagra Dawid Ogrodnik, z którym przed rozpoczęciem zdjęć rozmawiała Joanna Sławińska. 
Audio
  • Dawid Ogrodnik o przygotowaniach do roli w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza" (Sygnały dnia/Jedynka)
Dawid Ogrodnik
Dawid OgrodnikFoto: PAP/Marcin Kmieciński

- Myślę, że reżyser będzie chciał przedstawić każdy aspekt postaci Mieczysława Kosza, bo w filmie są wątki jego życia prywatnego, ale widzimy też jak zaczyna się jego kariera, jaki jest jej najbardziej wyjątkowy moment. Widzimy też Mieczysława Kosza na końcu tej jakże krótkiej, ale ekscytującej kariery muzycznej - mówi Dawid Ogrodnik.

Pytany przez Joannę Sławińską, jak wyglądały przygotowania do zagrania roli osoby niewidomej, aktor zdradza, że przede wszystkim pomogła analiza zdjęć, bo materiałów filmowych jest bardzo mało. - Próbując odzwierciedlać ruchy i zachowanie Mieczysława Kosza przy fortepianie poczułem dysproporcję między tym co widzę i tym co sam wewnętrznie czuję. Oddalało mnie to od jego muzyki. Natomiast kiedy zacząłem skupiać swoją uwagę bardziej na muzyce, na przekazie treści muzycznej, zauważyłem, że moje ciało samo daje mi sygnały do tego, żeby się do tej muzyki dostosować - zaznacza odtwórca głównej roli w nowym filmie Macieja Pieprzycy. 

Czy muzyka Mieczysława Kosza robi na Dawidzie Ogrodniku wrażenie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Daniel Wydrych, Krzysztof Grzesiowski 

Rozmawiała: Joanna Sławińska

Gość: Dawid Ogrodnik (aktor)

Data emisji: 13.10.2018

Godzina emisji: 7.44

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dawid Ogrodnik laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2017

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 21:10
- Grono jury doceniło mnie, jestem im za to wdzięczny. Nie nastawiałem się, to była moja trzecia nominacja - powiedział w radiowej Jedynce aktor.
rozwiń zwiń