X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inspekcja transportu: poprawia się stan szkolnych autobusów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 12:32
We wrześniu sprawdzono blisko 1400 autobusów szkolnych, zatrzymano 100 dowodów rejestracyjnych, wydano 28 zakazów jazdy. W 28 przypadkach autobusy były w tak fatalnym stanie technicznym, że nie mogły odjechać – mówił w Jedynce Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.
Audio
  • Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur o bezpieczeństwie na drogach i kampaniach edukacyjnych (Jedynka/Sygnały dnia)
Alvin Gajadhur
Alvin GajadhurFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość "Sygnałów dnia" powiedział, że autobusy szkolne są sprawdzane przez cały rok, ale kontrole są intensywniejsze zwłaszcza na początku roku szkolnego.

Inspektor dodał, że autobusy szkolne są w gorszym stanie niż autokary wycieczkowe. Jednak, jak powiedział, jest lepiej niż na początku ubiegłego roku szkolnego. Wtedy dowód rejestracyjny zatrzymywany był podczas średnio co ósmej kontroli, teraz co czternastej – mówił.

Jednak i w tym roku niektóre autobusy były w tragicznym stanie – jak mówił gość Jedynki, w Miliczu, autokar miał oberwane przewody czujników zużycia klocków hamulcowych, wyciekały z niego płyny eksploatacyjne, podwozie było skorodowane, nie działały drzwi. Często powodem zakazu jazdy są wady w układzie hamulcowym, wycieki płynów, tzw. łyse opony.

Inspektor zachęcał, by zgłaszać się do ITD i prosić o takie kontrole.

Warto nosić elementy odblaskowe na drogach

Alvin Gajadhur mówił także o organizowanych przez inspektorat lekcjach o bezpieczeństwie ruchu drogowego, prowadzonych w szkołach, przedszkolach, szpitalach. Wyjaśnił, że to edukacja przez zabawę, są organizowane quizy, można zobaczyć "miasteczko" ruchu drogowego. Maskotką inspektoratu na takich lekcjach jest Krokodylek Tirek. Inspekcja była z ową maskotką na audiencji u papieża - który, jak relacjonował Gajadhur, zachęcał do działań edukacyjnych o bezpieczeństwie.

Gość Jedynki dodał, że podczas takich lekcji rozdawane są elementy odblaskowe – i zachęcał wszystkich, by nosząc je, zadbali o swoje bezpieczeństwo na drogach po zmroku.

Więcej w audycji.

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego

Data emisji: 13.10.2018

Godzina emisji:  8.15

agkm/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fachowcy krytykują zmiany w "Ustawie o kierujących pojazdami". "Fatalnie napisane przepisy"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 19:12
Szkoły nauki jazdy przeżywają prawdziwe oblężenie. Jak w przysłowiu, kursanci walą drzwiami i oknami. Chcą zdążyć przed 4 czerwca, kiedy zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wydawania praw jazdy nowym kierowcom. Przepisy krytykują specjaliści.
rozwiń zwiń