X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Wawrzyk: Angela Merkel odchodzi, kończy się pewna epoka

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 08:07
- Mniejsza o kwestie personalne. Najważniejsze, żeby rząd Niemiec po odejściu Angeli Merkel był efektywny i zdolny do podejmowania decyzji - powiedział w  "Sygnałach dnia" Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych.
Audio
  • Wiceminister Piotr Wawrzyk: kończy się pewna epoka (Jedynka/Sygnały dnia)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdziła w poniedziałek, że nie będzie ubiegać się o reelekcję na stanowisko przewodniczącej partii oraz że jej obecna kadencja na czele rządu jest ostatnią. Dodała, że po upływie obecnej kadencji parlamentu w 2021 r. nie będzie zabiegać o żadne stanowisko polityczne. Zapowiedziała, że gdyby doszło do przedterminowych wyborów, nie będzie się już ubiegać o urząd kanclerski.

Pytany o sprawę, wiceminister spraw zagranicznych powiedział, że najważniejsze, żeby rząd, jakikolwiek będzie po odejściu Merkel, "był stabilny, zdolny do funkcjonowania i podejmowania decyzji w Unii Europejskiej". - W wymiarze czysto symbolicznym kończy się rzeczywiście pewna epoka. Pani Angela Merkel bardzo długo była kanclerzem i nadawała ton dyskusji w ramach Unii Europejskich – podkreślił polityk

Piotr Wawrzyk dodał, ze nie wiadomo, kto zostanie przyszłym szefem partii CDU i jakie będą wzajemne uzgodnienia wewnątrz tego ugrupowania oraz w koalicji. - Mniejsza o kwestie personalne. Najważniejsze, żeby rząd Niemiec po odejściu Angeli Merkel był efektywny i zdolny do podejmowania decyzji nie tylko w ramach Republiki Federalnej, ale też na forum Unii Europejskiej - powiedział wiceminister.

Na pytanie o relacje niemieckiej polityk z Polską, Piotr Wawrzyk odparł, że "na pewno należała do polityków, którzy rozumieli np. kwestie relacji unijno-rosyjskich". - Gdyby nie jej twarda postawa, zapewne w ramach Unii nie byłoby sankcji na Rosję, przynajmniej nie byłyby utrzymane. To kanclerz Merkel wielokrotnie zmuszała w ten, czy inny sposób perswadując innym krajom, że te sankcje muszą być utrzymywane, najpierw wprowadzone, później utrzymywane - podkreślił polityk.

Więcej, także o tym, czy ubiegający się o stanowisko szefa Wolfgang Schäuble byłby dobrym wyborem dla Polaków, w dalszej części audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Daniel Wydrych

Gość: Piotr Wawrzyk (wiceminister spraw zagranicznych)

Data emisji: 30.10.2018

Godzina emisji: 7.13

tjak/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aleksandra Rybińska: kanclerz Niemiec może utracić kontrolę nad swoją partią

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 15:40
- Angela Merkel zrozumiała, że stała się obciążeniem dla swojej własnej partii. Wybory w krajach związkowych w Niemczech zamieniły się w plebiscyty przeciwko niej - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Aleksandra Rybińska, publicysta "Sieci" i portalu wpolityce.pl.
rozwiń zwiń