Dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN: pokolenia pracowały na niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 09:35
- Niepodległość wypracowało kilka pokoleń Polaków. Większość ostatnich 100 lat Polska była zniewolona - mówił w audycji "Sygnały dnia" Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN.  
Audio
  • Adam Hlebowicz: kilka pokoleń dochodziło do niepodległości (Sygnały dnia/Jedynka)

5 listopada Instytut Pamięci Narodowej organizuje o godz. 11.00 na happening historyczny. Nastąpi również inauguracja "Przystanku Niepodległość".  

Adam Hlebowicz przypomniał, że IPN do obchodów 100-lecia niepodległości przygotowywał się od listopada 2016 roku. - Tych wydarzeń jest około 1 tys. w skali całego kraju. Chcieliśmy trafić do różnych środowisk. Równie ważne są dla nas duże miasta jak i małe ośrodki - zwrócił uwagę gość "Sygnałów dnia".

Przedstawiciel IPN mówił również o grze "Niepodległa". - To gra, którą oferujemy dla młodych i dorosłych. Wizualnie jest bardzo efektowna. Będziemy mogli się wcielić w postać Marszałka Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego czy Wincentego Witosa. Bohaterów i wydarzeń w grze jest jednak zdecydowanie więcej - zachęcał Adam Hlebowicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Adam Hlebowicz

Data emisji: 5.11.2018

Godzina emisji: 8.15

ras/abi

Czytaj także

Ks. Waldemar Chrostowski o chrześcijańskim kulcie zmarłych. "Zaczęło się od męczenników"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 07:54
- Pamięć o męczennikach, o ich śmierci, o heroiźmie ich wiary i świadectwa, które dawali Chrystusowi, była bardzo żywa i bardzo potrzebna tym, którzy żyli. Była spoiwem wspólnoty chrześcijańskiej - mówił na antenie Jedynki ks. prof. Waldemar Chrostowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się chronić przed odrą?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 10:10
- W przypadku odry, jedno na pięć zachorowań kończy się powikłaniami - opowiada prof. Ewa Bernatowska, kierownik Kliniki Immunologii Centrum Zdrowia Dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kierwiński marszałkiem województwa mazowieckiego? "Wszystko jest możliwe"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 08:55
- Całkowicie w odwrocie jest ugrupowanie, które zagrażało samorządowi – powiedział w "Sygnałach dnia" Andrzej Halicki, poseł Platformy Obywatelskiej, komentując wyniki II tury wyborów samorządowych na Mazowszu.
rozwiń zwiń