X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN: pokolenia pracowały na niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 09:35
- Niepodległość wypracowało kilka pokoleń Polaków. Większość ostatnich 100 lat Polska była zniewolona - mówił w audycji "Sygnały dnia" Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN.  
Audio
  • Adam Hlebowicz: kilka pokoleń dochodziło do niepodległości (Sygnały dnia/Jedynka)

5 listopada Instytut Pamięci Narodowej organizuje o godz. 11.00 na happening historyczny. Nastąpi również inauguracja "Przystanku Niepodległość".  

Adam Hlebowicz przypomniał, że IPN do obchodów 100-lecia niepodległości przygotowywał się od listopada 2016 roku. - Tych wydarzeń jest około 1 tys. w skali całego kraju. Chcieliśmy trafić do różnych środowisk. Równie ważne są dla nas duże miasta jak i małe ośrodki - zwrócił uwagę gość "Sygnałów dnia".

Przedstawiciel IPN mówił również o grze "Niepodległa". - To gra, którą oferujemy dla młodych i dorosłych. Wizualnie jest bardzo efektowna. Będziemy mogli się wcielić w postać Marszałka Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego czy Wincentego Witosa. Bohaterów i wydarzeń w grze jest jednak zdecydowanie więcej - zachęcał Adam Hlebowicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Adam Hlebowicz

Data emisji: 5.11.2018

Godzina emisji: 8.15

ras/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. Waldemar Chrostowski o chrześcijańskim kulcie zmarłych. "Zaczęło się od męczenników"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 07:54
- Pamięć o męczennikach, o ich śmierci, o heroiźmie ich wiary i świadectwa, które dawali Chrystusowi, była bardzo żywa i bardzo potrzebna tym, którzy żyli. Była spoiwem wspólnoty chrześcijańskiej - mówił na antenie Jedynki ks. prof. Waldemar Chrostowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się chronić przed odrą?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 10:10
- W przypadku odry, jedno na pięć zachorowań kończy się powikłaniami - opowiada prof. Ewa Bernatowska, kierownik Kliniki Immunologii Centrum Zdrowia Dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kierwiński marszałkiem województwa mazowieckiego? "Wszystko jest możliwe"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 08:55
- Całkowicie w odwrocie jest ugrupowanie, które zagrażało samorządowi – powiedział w "Sygnałach dnia" Andrzej Halicki, poseł Platformy Obywatelskiej, komentując wyniki II tury wyborów samorządowych na Mazowszu.
rozwiń zwiń