X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Sawicki: PiS stanowi prawo w sposób niechlujny. To kpina z wyborców

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 09:39
- To, że mieliśmy już do czynienia z siedmioma nowelizacjami ustawy o Sądzie Najwyższym, a PiS zapowiada kolejne, jest kpiną z wyborców i parlamentaryzmu – stwierdził w programie "Sygnały dnia" Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Audio
  • Marek Sawicki, poseł PSL, o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym (Sygnały dnia/Jedynka)

W tę środę Sejm znowelizował ustawę o Sądzie Najwyższym, co umożliwi pełnienie funkcji sędziego Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego przez osoby, które ukończyły 65. rok życia. Posłowie przyjęli też poprawkę zgłoszoną przez klub PiS, która przewiduje, że postępowania w sprawie ustalenia istnienia stosunku pracy sędziów, którzy powrócą do sprawowania urzędu w SN, zostaną umorzone, ponieważ służba sędziów została uznana za nieprzerwaną. 

Zaproszony do studia Jedynki poseł PSL był przeciwny przyjęciu tej nowelizacji. – Bo nie trzeba było jej wprowadzać. PiS chciał wysłać informację – nie klękamy przed Brukselą. Otóż politycy z partii rządzącej uklękli, i ulegli Unii Europejskiej. Ta nowelizacja to przykład "pisdziadowskiej" legislacji. Nawet prof. Przyłębska i Trybunał Konstytucyjny, przychylni rządowi, stwierdzili, że prawo jest stanowione niechlujnie – oskarżał Sawicki.

Były minister rolnictwa odniósł się też do propozycji zawarcia koalicji z PiS-em w sejmikach wojewódzkich. –Nie jesteśmy samobójcami. PiS nie przytula po to, żeby kogoś ukoić, ale żeby go udusić. W kampanii wyborczej ostatnie 3 tygodnie to atak na PSL. Poza tym, koalicje z partią Jarosława Kaczyńskiego to nie współpraca, a  korupcja polityczna – powiedział Sawicki.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Marek Sawicki (poseł PSL)

Data emisji: 22.11.2018

Godzina emisji: 8.15

pz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak