Splendory 2018. "Już po raz 31. mówimy naszym aktorom, jak bardzo ich kochamy"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 12:41
Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia Teatr Polskiego Radia wręczy swoje najważniejsze wyróżnienia, czyli nagrody Wielkiego Splendora. 
Audio
  • Dyrektor i aktorzy Teatru Polskiego Radia o pracy w TPR (Sygnały dnia/Jedynka)
Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia
Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia powiedział, że w tym roku w czasie uroczystej gali uhonorowani zostaną również twórcy debiutujący w Teatrze Polskiego Radia. – Już po raz 31. mówimy naszym aktorom, jak bardzo ich kochamy i dziękujemy im za pracę w minionym roku. Po raz pierwszy tego samego dnia wręczymy nagrody Arete za debiuty w Teatrze Polskiego Radia. Małgorzata Kozłowska i Piotr Bajtlik są jej laureatami - poinformował gość audycji.

Sami debiutanci przyznali, że praca w TPR jest dla nich przyjemnością. - Panuje tam wyjątkowa atmosfera, powiedziałbym rodzinna. Przychodzi sie tam, jak do siebie. To fantastyczne, że można oddać się tej wyjątkowej pracy w tak sympatycznej atmosferze - powiedział aktor Piotr Bajtlik.  

Aktorka Małgorzata Kozłowska wspominała o początkach swojej przygody z TPR. - Pierwszy był koncert Leszka Długosza w Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia. Nie ukrywam, że w teatrze udzielałam się głównie muzycznie - przyznała.

Aktorka Ewa Kania, która współpracowała z takimi osobowościami, jak Roman Wilhelmi, Jan Englert, Anna Seniuk. - Wówczas aktor musi czuć się dobrze, bo inaczej nic nie zagra. Przez to, że wzajemnie się nakręcaliśmy, była to niezwykła praca - powiedziała Ewa Kania.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.     

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia), Ewa Kania, Małgorzata Kozłowska, Piotr Bajtlik (aktorzy Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 1.12.2018

Godzina emisji: 8.15

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Na drugim brzegu tęczy" piosenki Tadeusza Nalepy

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 22:00
W Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana odbył się koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Tym razem muzycznym bohaterem był Tadeusz Nalepa, którego piosenki zaśpiewali młodzi wokaliści i aktorzy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Pelka "I w anioły"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 12:00
W niedzielę 2 grudnia o godzinie 20:05 radiowa Trójka zaprasza na premierowe słuchowisko Witolda Pelki "I w anioły".
rozwiń zwiń