X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Krafftówna skończyła 90 lat. Czego życzy sobie aktorka?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 16:51
Barbara Krafftówna, znakomita aktorka teatralna, filmowa, estradowa właśnie skończyła 90 lat. Wczoraj w Warszawie odbył się benefis aktorki.
Audio
  • Jubileusz Barbary Krafftówny (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Znajomi i przyjaciele składają życzenia Barbarze Krafftównie (Ekspres Jedynki)
Barbara Krafftówna
Barbara KrafftównaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Kto wpłynął na jej drogę artystyczną, kogo spotkała, z kim się minęła, kogo podprowadziła? O tym opowiedziała gościom zebranym w Teatrze Polonia.

Barbara Krafftówna w dorobku artystycznym ma dziesiątki kreacji scenicznych i ekranowych. Widzowie pamiętają ją w roli Honoraty z kultowym serialu "Czterej pancerni i pies". Zdaniem krytyków, jej najwybitniejszą kreacją filmową była postać Felicji w obrazie "Jak być kochaną" w reżyserii Wojciecha Hasa. Krafftówna współpracowała z wieloma cenionymi reżyserami: Andrzejem Wajdą, Leonardem Buczkowskim, Kazimierzem Kutzem oraz Stanisławem Bareją. Grała też wielkie role dramatyczne, jak tytułową w sztuce Witolda Gombrowicza "Iwona, Księżniczka Burgunda", czy Laurę w "Indyku" Sławomira Mrożka. Do historii polskiej estrady przeszły jej występy w "Kabarecie Starszych Panów", a także "Pod Egidą" i "Frascati". Od wielu lat jest związana z Teatrem Polskiego Radia, występowała też w Teatrze Telewizji. Na Festiwalu "Dwa teatry - Sopot 2018" Barbara Krafftówna otrzymała Wielką Nagrodę za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji Polskiej i Teatrze Polskiego Radia. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Daniel Wydrych, Piotr Gociek

Reporterka: Martyna Podolska

Gość: Barbara Krafftówna (aktorka)

Data emisji: 5.12.2018

Godzina emisji: 8.40

abi/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak