X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Tyszka: to niemoralne, by obywatele spłacali długi partii

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 08:37
- Mamy bardzo pozytwny odbiór wśród obywateli, którzy są słusznie oburzeni tym, że mieliby płacić długi nieudolnych partyjniaków - powiedział na antenie Jedynki wicemarszałek sejmu Stanisław Tyszka. Członek ugrupowania Kukiz'15 przedstawił projekt, według którego, politycy powinni ponosić odpowiedzialność za zobowiązania finansowe swoich ugrupowań.
Audio
  • Stanisław Tyszka: politycy powinni odpowiadać za długi partii swoim majątkiem (Sygnały dnia/Jedynka)

Klub Kukiz'15 proponuje, by długi likwidowanej partii spłacali jej politycy, a nie obywatele. W obecnym stanie prawnym odpowiedzialność za część długów likwidowanej partii przechodzi na Skarb Państwa. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka przedstawił projekt nowelizacji ustawy o partiach politycznych.

Zdaniem wicemarszałka sejmu fakt, że obywatele spłacają długi partii "jest niemoralny". - Jeżeli (politycy) nie radzą sobie z zarządzaniem finansami partii, to sami powinni ponosić odpowiedzialność - powiedział Stanisław Tyszka. Jak dodał, "to jest kwestia artykułu 48 ustawy o partiach politycznych", a Kukiz'15 chce go zmienić tak, by "członkowie zarządu, osoby, które zaciągają zobowiązania w imieniu partii, odpowiadają solidarnie swoim majątkiem, gdy mówimy o likwidacji".

Kukiz'15 postuluje odcięcie partii politycznych od subwencji z budżetu państwa. W zamian proponuje projekt, wedle którego obywatele będą "mogli przekazać 5 złotych na ugrupowanie polityczne". - Tutaj mielibyśmy weryfikacje partii co roku, a nie co cztery lata. Byłby to coroczny istotny sondaż. No i byłoby to przede wszystkim oparte na dobrowolności - powiedział Stanisław Tyszka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono również sprawę podniesienia kwoty wolnej od podatku.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Stanisław Tyszka (wicemarszałek sejmu, Kukiz'15)

Data emisji: 11.12.2018

Godzina emisji: 8.15

msze/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: Polska wypełnia zobowiązanie 2 proc. PKB na rzecz obronności

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 09:05
- Staramy się o to, żeby zapewnić bezpieczeństwo Polsce i Polakom. Zwiększamy liczebnie Wojsko Polskie. Stąd mój cel, by powołać nową dywizję wojsk operacyjnych zlokalizowaną na wschód od Wisły. Chcemy, by Wojsko Polskie dysponowało nowoczesnym sprzętem - mówił w "Sygnałach dnia" Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: trzeba prowadzić politykę, która będzie wyrównywała różnice

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 21:00
- PiS w ciągu tych trzech lat pokazało, że to, co zapowiada, to robi. Nie jest uwikłane w różnego rodzaju związki, które po prostu uniemożliwiają realizację dobrej polityki - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który uczestniczył w środę w spotkaniu wyborczym w Chełmie.
rozwiń zwiń