X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef śląskiego OPZZ: akcja gaszenia pożaru w czeskiej kopalni może trwać tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 12:00
- W Czechach pracuje wielu Polaków, którzy są cenieni ze względu na swoją fachowość i rzetelność. W tamtejszych kopalniach naszych rodaków jest około dwóch tysięcy - powiedział Wacław Czerkawski, przewodniczący Rady OPZZ województwa śląskiego, w "Sygnałach dnia". Jak dodał, akcja gaszenia pożaru w kopalni w Karwinie może trwać tygodniami.
Audio
  • Szef śląskiego OPZZ: akcja gaszenia pożaru w czeskiej kopalni może trwać tygodnie (Sygnały dnia/Jedynka)
Ratownicy zmierzający na miejsce katastrofy
Ratownicy zmierzający na miejsce katastrofyFoto: PAP/Andrzej Grygiel

W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w wyniku wybuchu metanu w kopalni w czeskiej Karwinie, niedziela w całej Polsce będzie dniem żałoby narodowej. Rozporządzenie prezydenta Andrzeja Dudy w tej sprawie, z kontrasygnatą premiera Mateusza Morawieckiego, zostało opublikowane w piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw.

- Z tego, co wiemy, w kopalni nastąpił wybuch metanu. Co było bezpośrednią przyczyną wybuchu nie wiadomo, bo nie ma dostępu do miejsca wypadku. Warunki uniemożliwiają prowadzenie akcji ratunkowej. Akcja gaszenia pożaru może trwać tygodniami – stwierdził Czerkawski. - Miejsce pożaru znajduje się 800 metrów pod ziemią, wokół są pokłady węgla, wszystko się pali - dodał.

Przewodniczący OPZZ tłumaczył też, dlaczego polscy górnicy musieli pracować za granicą. - Dwa tysiące rodaków pracuje w czeskich kopalniach, ponieważ nie mogli zdobyć u nas pracy, lub wręcz im nie pozwolono. Myślę tu o grupie osób, którzy zostali zwolnieni z kopalń za czasów pierwszej restrukturyzacji za premiera Jerzego Buzka. Do tego, w Czechach panują prostsze zasady wynagrodzenia, więc górnicy chcieli - mówił w radiowej Jedynce.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję, że dochody z reklam emitowanych na wszystkich antenach Polskiego Radia w dniu 23 grudnia 2018 roku zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom ofiar katastrofy w kopalni w Karwinie.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Wacław Czerkawski (przewodniczący Rady OPZZ województwa śląskiego)

Data emisji: 22.12.2018

Godzina emisji: 8:15

pz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak