X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: dzięki decyzjom rządu ceny prądu nie wzrosną

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 07:32
- Poprzez działanie rządu premiera Mateusza Morawieckiego, których wymiarem będzie decyzja, jaką jutro podejmie polski Sejm oraz Senat, a następnie tę ustawę podpisze prezydent, ceny prądu nie wzrosną - powiedział na antenie Mariusz Błaszczak. Rząd przygotował projekt, który ma sprawić, że cena energii nie będzie wyższa w przyszłym roku.
Audio
  • Mariusz Błaszczak: nie będzie wzrostu cen prądu (Sygnały dnia/Jedynka)

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski przedstawili rozwiązanie, które ma utrzymać ceny energii dla gospodarstw domowych, firm i samorządów. Mariusz Błaszczak zadeklarował, że "ceny prądu nie wzrosną". Zaznaczył, że działania rządu w tej kwestii pozwolą na zaoszczędzenie prawie 4 miliardów złotych. - To są te wielkości, które są niezbędne, żeby zagwarantować niewzrastanie ceny energii elektrycznej - powiedział szef MON.

Według Mariusza Błaszczaka ta decyzja rządu jest niezwykle istotna. Jego zdaniem do groźby wzrostu cen doprowadziły działania rządów poprzedniej koalicji. - Reagujemy tak, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której koszty związane z funkcjonowaniem polskich firm będą wyższe, a więc było zagrożenie spadku konkurencyjności - zaznaczył.

Patrick Shanahan ma od 1 stycznia przejąć obowiązki sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych po generale Jamesie Mattisie. Poinformował o tym wpisem na Twitterze amerykański prezydent, Donald Trump. Szef polskiego MON powiedział, że miał okazję poznać tego polityka przy okazji prac nad projektem Fort Trump. - Patrick Shanahan jest włączony w prace związane z utworzeniem tego przedsięwzięcia - powiedział i dodał: - Nie rozmawiamy o tym czy, rozmawiamy o tym jak powstaną stałe bazy NATO w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 27.12.2018

Godzina emisji: 7.15

msze/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W niedzielę wejdą w życie przepisy zmieniające system kierowania i dowodzenia armią

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 14:00
Z tej okazji w siedzibie Sztabu Generalnego RP w Warszawie odbył się uroczysty apel z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.
rozwiń zwiń