X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Mucha o ustawie frankowej: prezydent stawia ambitne cele

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 09:47
- W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie w sprawie przyspieszenia prac nad ustawą frankową - poinformował w "Sygnałach dnia" minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
Audio
  • Paweł Mucha o działaniach zmierzających do poprawy sytuacji frankowiczów (Sygnały dnia/Jedynka)
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Paweł Mucha w radiowej Jedynce poproszony został o odniesienie się do słów rzecznika prezydenta, który na antenie PR24 w kontekście ustawy frankowej stwierdził, że większość parlamentarna nie pracuje tak, jak pan prezydent by sobie tego życzył. Prowadzący audycję Piotr Gociek przypomniał, że kwestia pomocy dla frankowiczów to ważny dla Andrzeja Dudy temat, jednak postulat ten dotąd nie został zrealizowany. 

Minister zauważył, że w Sejmie oczekują dwa prezydenckie projekty ustawy – jeden od 2016 roku, drugi od wakacji 2017. - Ten znaczny upływ czasu wskazuje, że dynamika prac mogłaby być większa - ocenił.  Poinformował też, że w przyszłym tygodniu ma spotkać się z Tadeuszem Cymańskim,  przewodniczącym podkomisji, która się zajmuje tą problematyką w ramach komisji finansów publicznych. W spotkaniu uczestniczyć ma również Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. - Będziemy szukali uzgodnień i ustaleń, żeby te prace mogły być podjęte - dodał Paweł Mucha. 

- Prezydent wywiązał się ze swojej obietnicy, skierował projekt ustawy do Sejmu - powiedział gość Jedynki i dodał, że prezydent nie ma bezpośredniego wpływu na tempo prac parlamentarnych. Wskazał też na "świadomość wszystkich kontekstów, związanych także z kondycją poszczególnych banków" i wagę stanowiska i informacji Ministerstwa Finansów. - Pan prezydent stawia ambitne cele - podsumował Mucha i wyraził nadzieję, że "nastąpi refleksja" i prace zostaną zdynamizowane. 

W audycji poruszono też temat nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, która weszła z nowym rokiem w życie i skarg wpływających do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Paweł Mucha mówił również o roli i udziale prezydenta w debacie o przyszłości Polski. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Paweł Mucha (minister w Kancelarii Prezydenta)

Data emisji: 03.01.2019

Godzina emisji: 8.34

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Cymański: nie chowam głowy w piasek, ale cudotwórcą nie jestem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 09:23
– Mogę zrobić zakład, że nie da się zrobić takiego projektu, który by wszystkich zadowolił. To bardzo trudna i skomplikowana sprawa – powiedział o prezydenckim projekcie dotyczącym frankowiczów Tadeusz Cymański, szef podkomisji ds. ustaw frankowych.
rozwiń zwiń