Poseł PO o książce Radosława Sikorskiego: burza w szklance wody

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 09:05
- Mówienie o tym, że Radosław Sikorski napisał coś nowego w sprawie Kiejkut jest absurdalne - mówił w "Sygnałach dnia" Robert Kropiwnicki (Platforma Obywatelska).
Audio
  • Robert Kropiwnicki o książce Radosława Sikorskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Robert Kropiwnicki o książce Radosława Sikorskiego (Sygnały dnia/Jedynka)

Jak podał w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna", w książce "Polska może być lepsza. Kulisy polskiej dyplomacji" autorstwa Radosława Sikorskiego, były szef dyplomacji "podzielił się ze światem wiedzą na wrażliwe dla państwa tematy", określając m.in. lokalizację centrum przesłuchań CIA na terenie Polski. Podkreślono też, że Sikorski w swojej publikacji wraca do propozycji rozbioru Ukrainy, którą Władimir Putin ponoć złożył Donaldowi Tuskowi - propozycja miała paść nie w Moskwie, ale w Sopocie.

Robert Kropiwnicki stwierdził, że sprawa Kiejkut jest od dawna znana i absurdem jest mówienie o tym, że to złamanie jakiejś tajemnicy. Gość Jedynki przypomniał, że Polska przegrała z tymi ludźmi przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. - To już jest od dawna opisane i wszyscy w Europie i na świecie o tym wiedzą - podkreślił poseł PO.

Dodał, że "inne tematy to kwestia wyczucia, ale Radosław Sikorski był wieloletnim dziennikarzem, politykiem, ministrem, dlatego wie co mu wolno napisać, a czego nie".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono również temat wyborów parlamentarnych.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyPiotr Gociek

Gość: Robert Kropiwnicki (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 8.01.2019

Godzina emisji: 8.15

mr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: trudno, by Radosława Sikorskiego traktować poważnie za granicą

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 14:50
- Raczej trudno się spodziewać żeby ktokolwiek z zagranicznych partnerów Polski chciał traktować ministra Radosława Sikorskiego jako poważnego partnera - stwierdził w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin komentując doniesienia medialne nt. książki autorstwa b. szefa MSZ. 
rozwiń zwiń