X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Szwed: bezrobocie w Polsce niższe niż zakładaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 09:33
- To wynik najniższy w historii od 90 roku jeśli chodzi o poziom bezrobocia w grudniu i w ogóle na koniec roku - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister pracy Stanisław Szwed, komentując dane z rynku pracy.
Audio
  • Wiceminister Stanisław Szwed o poziomie bezrobocia w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)

Stopa bezrobocia w grudniu ubiegłego roku wyniosła 5,9 procent - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Z komunikatu opublikowanego na stronie internetowej resortu wynika, że bez pracy było wówczas ponad 971 tysięcy osób. 

- To jest dobry wynik na koniec roku - ocenił w radiowej Jedynce Stanisław Szwed i przypomniał, że założenia w ustawie budżetowej przewidywały 6,2 proc. Zwrócił też uwagę, że zawsze w okresie zimowym bezrobocie wzrasta. - Kończą się prace sezonowe i przybywa osób które rejestrują się w urzędach pracy - wyjaśnił.

Minister poinformował, że w 2019 roku rząd spodziewa się dalszego spadku bezrobocia - choć nie tak gwałtownego jak w ostatnich latach - do poziomu 5,6 proc. - W rejestrach bezrobotnych jest dużo osób tzw. trwale bezrobotnych, ponad 50 proc. Je najtrudniej zaktywizować - stwierdził Szwed. Dodał, że jest też grupa osób, która nie jest zainteresowana podejmowaniem pracy bądź pracuje w szarej strefie, a rejestruje się dla ubezpieczenia zdrowotnego. - Szacujemy, że takich osób jest ok 30 proc. odnotowanych w urzędach pracy - poinformował wiceminister. 

Stanisław Szwed wskazał, że ważnym wskaźnikiem jest liczba osób zatrudnionych, a tych w 2018 roku było 16 mln 600 tys. Do tego powstało 700 tys. nowych miejsc pracy. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o rynku pracy, poziomie płac, likwidacji umów śmieciowych i napływie pracowników z zagranicy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyPiotr Gociek

Gość: Stanisław Szwed (wiceminister pracy)

Data emisji: 9.01.2019

Godzina emisji: 8.15

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Szwed: w 2019 roku bezrobocie może być jeszcze niższe

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 07:40
- Jesteśmy w pozytywnej czołówce krajów europejskich jeżeli chodzi o najniższą stopę bezrobocia - powiedział na antenie Jedynki Stanisław Szwed. Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej mówił też o aktywizowaniu trwale bezrobotnych i zaznaczył, że w Polsce wciąż "potrzebujemy rąk do pracy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Szwed: obywatele Ukrainy szybciej się w Polsce asymilują

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 11:35
- Nie wierzę w głosy ekspertów prognozujące, że 60 proc. obywateli Ukrainy pracujących na terenie naszego kraju nagle wyjedzie. – mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń