Atak na Pawła Adamowicza. Minister rolnictwa: to jest straszne wydarzenie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 07:44
- Ludzie, którzy mają jakieś swoje żale, racje, uzasadnione czy też nie, uważają, że mają prawo, aby swoje porachunki realizować zabijając innych (...) Tak być nie może - mówił na antenie radiowej Jedynki o ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. 
Audio
  • Minister rolnictwa stwierdził, że "pogróżki są pod adresem bardzo wielu osób" (Sygnały dnia/Jedynka)
Jan Krzysztof Ardanowski - minister rolnictwa i rozwoju wsi
Jan Krzysztof Ardanowski - minister rolnictwa i rozwoju wsiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. - Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz żyje, jest w stanie bardzo ciężkim - poinformował w nocy doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

- To jest straszne wydarzenie. Ta tragedia, która się rozegrała, do końca nie wiadomo jakie będą losy prezydenta, to jest coś strasznego. Ludzie, którzy mają jakieś swoje żale, racje, uzasadnione czy też nie, ten szaleniec przecież coś wykrzykiwał na scenie, uważają, że mają prawo, aby swoje porachunki realizować zabijając innych - stwierdził Jan Krzysztof Ardanowski.

- To ma jakąś tradycję w Polsce, i przed wojną i w 2010 roku w Łodzi. Tak być nie może. To wymaga od wszystkich w Polsce, przede wszystkim od polityków, którzy tworzą prawo, wprowadzania takich zmian, które sprawią, że ludzie nawet chcąc protestować, nigdy nawet nie myśleli o tym, żeby swoje racje, prawdziwe czy wydumane, załatwiać zabijając innych - dodał minister rolnictwa.

- Pogróżki są pod adresem bardzo wielu osób (…) Przecież pogróżki pod adresem myśliwych, polityków, ministrów, moim również, o tym, że powinienem być zabity, odstrzelony, są na porządku dziennym. Nie wiem, czy my się do tego przyzwyczailiśmy, że każdy szaleniec może grozić innym i to się odbywa w sposób bezkarny - podkreślił polityk. 

Gość Jedynki wyraził nadzieję, że tragedia nie będzie wykorzystana do celów politycznych. - Modlę się, aby z tego zła, które się wydarzyło, powstało dobro. Najbliższe godziny będą decydowały o tym, czy politycy nie będą próbowali wykorzystać tego do swoich interesów. Już takie głosy są, wzajemne oskarżenie, niech Pan Bóg opanuje rozumy tych ludzi - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Jan Krzysztof Ardanowski

Data emisji: 14.01.2019

Godzina emisji: 7.14

dcz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Atak na Pawła Adamowicza. Dramat rozegrał się w ciągu ok. 90 sekund

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 06:55
Półtorej minuty - tyle czasu trwało zajście, podczas którego doszło do ataku na prezydenta Gdańska. W trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem. Jak wyglądał przebieg tych wydarzeń?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak na Pawła Adamowicza. Posłanka PO: to nie prawo stanowi zagrożenie, tylko ludzie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 09:07
- Trudno przewidzieć taki zamach. Trudno zorientować się, że ktoś z zamiarem tak okropnej zbrodni przyszedł na tak piękną uroczystość - tak o ataku na Pawła Adamowicza mówiła w "Sygnałach dnia" Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu (PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

ABW rozesłała rekomendacje dotyczące używania chińskiego sprzętu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 10:59
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przygotowała rekomendacje i zalecenia dla ministerstw dotyczące korzystania z produktów i usług firm telekomunikacyjnych, nie tylko chińskich. Potwierdził to rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
rozwiń zwiń