X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tragedia w Gdańsku. Mariusz Błaszczak: chcemy uspokoić sytuację, żeby taka tragedia nie powtórzyła się

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 08:00
- Nam nie zależy, żeby eskalować konflikt. Chcemy uspokoić sytuację, żeby nie powtórzyła się taka tragedia, jaka miała miejsce w niedzielę – powiedział na antenie radiowej Jedynki Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
Audio
  • Mariusz Błaszczak: należy wyjaśnić wszystkie okoliczności tej tragedii (Jedynka/Sygnały dnia)
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ostatnie wybory samorządowe dały jednoznaczne zwycięstwo śp. Pawłowi Adamowiczowi. W związku z tym PiS podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w przedterminowych wyborach prezydenta Gdańska - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pytany o sprawę, Mariusz Błaszczak stwierdził, że taka decyzja w sytuacji, w której się znaleźliśmy, jest decyzją najlepszą. - Nam nie zależy, żeby eskalować konflikt. Chcemy uspokoić sytuację, żeby nie powtórzyła się taka tragedia, jaka miała miejsce w niedzielę. Minister przypomniał, że wybory prezydenckie odbyły się niedawno. - Mieszkańcy Gdańska wskazali polityka, który wygrał te wybory. W tej sytuacji, nasza decyzja jest decyzją najlepszą.

Minister odniósł się też do samego zabójstwa Pawła Adamowicza. - To wielka tragedia. Dziś koncentrujemy się ma tym, żeby wspomóc rodzinę, stąd też decyzją premiera Morawieckiego o wysłaniu samolotu rządowego, bowiem żona śp. Pawła Adamowicza była w czasie, gdy doszło do tragedii za granicą.

Mariusz Błaszczak dodał, ze rząd uczcił minuta ciszy pamięć prezydenta Gdańska, a w poniedziałek odbyła się msza święta w katedrze warszawskiej,  z udziałem pary prezydenckiej i przedstawicieli polskiego rządu. - Zadaniem dla państwa polskiego jest obecnie, żeby - po pierwsze wyjaśnić wszystkie okoliczności tej tragedii, a po drugie - sprawić, żeby w przyszłości do takich tragedii nie dochodziło – podkreślił Mariusz Błaszczak. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 7.15

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak