X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Rabiej: program "Mama 4+" nie jest propagowaniem lenistwa

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 08:05
- Rozmnażanie nie jest niczym złym. Potrzebujemy rozwijać się, rosnąć jako społeczeństwo, a nie da się tego robić bez rodzenia dzieci – powiedział na antenie radiowej Jedynki wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
Audio
  • Paweł Rabiej: "Mama 4+" to sensowny pomysł, w nurcie dobrego myślenia społecznego (Sygnały dnia/Jedynka)

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym, czyli emeryturach matczynych, nazywanych "Mama 4+". Przewiduje on, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury. O świadczenie będą mogły ubiegać się matki, które osiągnęły wiek emerytalny 60 lat. "Matczyne emerytury" mają być wypłacane od 1 marca.

Paweł Rabiej odnosząc się do tego rządowego projektu zaznaczył, że jest on dobrym rozwiązaniem. – To sensowny pomysł, w nurcie dobrego myślenia społecznego. Jest przecież wiele matek, które zajmują się wychowywaniu dzieci, poświęcając w jakimś sensie swoją pracę i karierę zawodową. Dlatego jest to rozwiązanie, które pozwoli mamie mającej co najmniej czworo dzieci otrzymać emeryturę. Bo zostawienie jej bez emerytury jest po prostu rozwiązaniem niesprawiedliwym – stwierdził.

Wiceprezydent Warszawy nawiązał także do krytyki, z jaką projekt został przyjęty przez część społeczeństwa. – To przesada. Nie należy patrzeć tak, że to propagowanie lenistwa. Rozmnażanie nie jest niczym złym. Potrzebujemy rozwijać się, potrzebujemy rosnąć jako społeczeństwo, a nie da się tego robić bez rodzenia dzieci. Wiemy, że demografia jest problemem. Myślę, że ta pogarda jest efektem obaw, że mogą być tutaj zachowania patologiczne – powiedział Paweł Rabiej.

Jego zdaniem nie ma obawy, że kobiety, które będą liczyły w przyszłości na emeryturę w ramach programu "Mama 4+", będą rezygnowały z pracy zawodowej. - Nie sądzę. Dlatego, że większość ludzi ma jednak wpisaną w siebie ambicję robienia jak najlepiej dla swojej rodziny – zaznaczył wiceprezydent Warszawy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyKatarzyna Gójska

Gość: Paweł Rabiej (wiceprezydent Warszawy, Nowoczesna)

Data emisji: 25.01.2019

Godzina emisji: 7.16

bb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: emerytury matczyne często będą miały charakter uzupełniający

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:06
- Popatrzmy na aspekt godnościowy programu Mama 4+, dopełniamy pewnej sprawiedliwości. Dzisiaj prowadzimy politykę adresowaną do młodych ludzi, a te kobiety mówią: "wychowałam siódemkę dzieci, nikt mi nie pomógł, nam było bardzo trudno" - wskazywała w Polskim Radiu 24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń