X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ustawa "Mama Cztery plus". "To pewien rodzaj sprawiedliwości społecznej i pozytywny komunikat dla zakładających rodziny"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 10:04
- To dostrzeżenie pewnej grupy, która do tej pory była społecznie wykluczona, ale też pozytywny komunikat do rodziców dziś zakładających rodziny, że rodzicielstwo jest wartością - powiedziała w "Sygnałach dnia" Judyta Kruk ze Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", odnosząc się do programu "Mama Cztery plus".
Audio
  • Judyta Kruk o projekcie "Mama Cztery plus": to dostrzeżenie pewnej grupy, która do tej pory społecznie była wykluczona (Sygnały dnia/Jedynka)
Posiedzenie Senatu, podczas którego senatorzy zajmowali się m.in. ustawą Mama Cztery plus dot. tzw. matczynych emerytur
Posiedzenie Senatu, podczas którego senatorzy zajmowali się m.in. ustawą "Mama Cztery plus" dot. tzw. matczynych emeryturFoto: PAP/Tomasz Gzell

Senat przyjął w piątek bez poprawek ustawę o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym - "Mama Cztery plus". Ustawa przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury.

Judyta Kruk, która była gościem audycji, kiedyś porównała obowiązki wykonywane przez mamy kilkorga dzieci w domu do pracy małej korporacji. Podczas audycji odniosła się do tych słów zaznaczając: - To niewątpliwie praca, która dzisiaj zostaje w pewien sposób doceniona. Dlatego, że jest to wartość ekonomiczna – podkreśliła.

Jej zdaniem bardzo dobrze się stało, że rząd zdecydował się na wprowadzenie wspomnianej ustawy. – To dostrzeżenie pewnej grupy, która do tej pory społecznie była wykluczona. To także pewien rodzaj sprawiedliwości społecznej wobec tych rodziców, którzy wykonali bardzo ciężką pracę wychowując kilkoro dzieci. Również jest to pozytywny komunikat do rodziców dziś zakładających rodziny, że rodzicielstwo jest wartością – zaznaczyła Judyta Kruk.

Członkini Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" nawiązała także do głosów pytających, czemu rodzicielskim świadczeniem uzupełniającym nie zostaną objęte te matki, które urodziły i wychowały troje dzieci. – Ten projekt jest czymś zupełnie nowym, a ja spoglądam na politykę społeczną jako na pewien proces. Zatem ten projekt w przyszłości będzie można przecież rozwijać – dodała Judyta Kruk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Judyta Kruk (Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus")

Data emisji: 2.02.2019

Godzina emisji: 8.16

bb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Sadowski: potrzebny jest stabilny system emerytalny

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 13:07
- Polakom potrzebna jest wiara w to, że system emerytalny nie będzie się często zmieniał. Ta ustawa pokazuje jednak, że jest możliwość wprowadzania kolejnych zmiennych - mówił w audycji "W samo południe" Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Zgorzelski: realizujemy nasze zobowiązania wobec wyborców

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 13:34
- Realizujemy nasze zobowiązania wobec wyborców - mówił w audycji "W samo południe" Piotr Zgorzelski, poseł PSL. W ten sposób polityk odniósł się do projektu o emeryturach, jaki złożyli Ludowcy. 
rozwiń zwiń