X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Fotyga: komisja PE za wstrzymaniem Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 08:18
W raporcie przyjętym w komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego udało się wskazać, że kolejny etap budowy Nord Stream 2 powinien zostać zatrzymany. To jest w interesie regionu  – mówiła w Jedynce eurodeputowana, była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga.
Audio
  • Eurodeputowana Anna Fotyga o raporcie PE ws. relacji UE i Rosji, postulacie wstrzymania Nord Streamu 2 i kryzysie w Wenezueli (Sygnały dnia/Jedynka)
Anna Fotyga
Anna FotygaFoto: Jacek Konecki/PR

Komisja spraw zagranicznych PE przyjęła sprawozdanie o stanie relacji politycznych między UE a Rosją. Anna Fotyga była kontrsprawozdawcą tego dokumentu, kilka lat temu była współautorską poprzedniego dużego opracowania na temat stosunków UE-Rosja.

Była minister spraw zagranicznych, eurodeputowana Anna Fotyga zaznaczyła, że głosowanie ws. raportu o relacjach UE i Rosji w komisji spraw zagranicznych, jest wiodące dla późniejszych decyzji PE.

W jej ocenie państwa UE realniej podchodzą teraz do Rosji. Jednak wiele jest wciąż do zrobienia w tej sprawie. - Nie jest tajemnicą, że ta chęć współpracy z Rosją prowadzi czasem do naiwności w stosunkach zagranicznych – albo do prymatu interesów gospodarczych wiodących państw UE nad sprawami bezpieczeństwa, zwłaszcza państw naszego regionu – dodała.  

- Cztery lata temu wskazywaliśmy na zagrożenia, one niestety się spełniły. Wówczas wspólnie z litewskim posłem Landsbergisem wskazywaliśmy, do czego może prowadzić bardzo liberalna polityka wobec Rosji – mamy do czynienia z aneksją Krymu, z niezwykle niebezpieczną sytuacją na Morzu Azowskim, łamaniem praw człowieka – mówiła.

Polska w sprawie Wenezueli

Polska dołącza do tych państw, które za tymczasowego prezydenta Wenezueli uznały Juana Guaido. - Swoje oświadczenie wydałam już półtora tygodnia temu. Reżim Maduro został wybrany w sposób niedemokratyczny. W PE od dawna mieliśmy kontakty z opozycją parlamentarną w Wenezueli. Opozycja ta uzyskała nagrodę im. Sacharowa – powiedziała Anna Fotyga.

- Wenezuela jest źródłem ogromnego kryzysu humanitarnego. Wydawać się może, że to rząd lewicowy, który chce się zająć warstwami najuboższymi. Jednak tak naprawdę ten rząd bardzo szkodzi, przede wszystkim najuboższym. Wenezuela rozlewa na cały region olbrzymi kryzys humanitarny. Reżim jest znacznie bliższy rządom stalinowskim niż temu, co myślimy w Europie o rządach lewicy – mówiła była szefowa MSZ.

Kościół katolicki w Wenezueli w tym kraju był poddawany olbrzymim represjom – mówiła także.

USA podkreślają, że wszystkie opcje są rozważane.  -  Mam nadzieję, że presja USA spowoduje, że dojdzie do porozumienia społecznego i sytuacja będzie utrzymana pod kontrolą – powiedziała.

Zaznaczyła, że militarne wpływy na terytorium Wenezueli ma Rosja i w tej sprawie Nicolas Maduro milczy. Mówi się o bardzo poważnym zaangażowaniu Igora Sieczina.

Mamy do czynienia ze zbrodniami reżimu i to od długiego czasu – mówiła.  Mamy do czynienia z niejasną sytuacją w Zatoce Gwinejskiej – ze śladami wenezuelskimi tamże  - dodała.

Więcej w nagraniu. Mowa była również o konferencji bliskowschodniej i sytuacji w Iranie.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Anna Fotyga (eurodeputowana, była minister spraw zagranicznych)

Data emisji: 05.02.2019

Godzina emisji: 7.15

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Radio: Rumunia, tak jak obiecała, przyspiesza ws. Nord Stream 2, rozstrzygnięcie w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 12:34
Rumunia, zgodnie z obietnicą, przyspiesza prace nad przepisami, które mogą utrudnić powstanie Nord Stream 2. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka dowiedziała się nieoficjalnie, że władze w Bukareszcie, które sprawują przewodnictwo w Unii w tym półroczu, wpisały dyskusję nad nowelizacją dyrektywy gazowej do spotkania ambasadorów pod koniec tygodnia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były ambasador USA w Polsce: Niemcy powinny zrezygnować z Nord Streamu po kryzysie azowskim

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 23:00
 - Nord Stream 2 uważam za błąd. Przeciw temu gazociągowi występują zgodnie i Barack Obama, i Donald Trump – mówił były ambasador USA w Polsce Daniel Fried w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel o wstrzymanie Nord Streamu w komisji spraw zagranicznych PE

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 07:30
Grupa europosłów zaapelowała o wstrzymanie budowy Nord Stream 2. Deputowani z komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego przyjęli sprawozdanie poświęcone relacjom Unii z Rosją. Prace nad dokumentem w imieniu europejskich konserwatystów monitorowała europosłanka Anna Fotyga. 
rozwiń zwiń