X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Halicki o propozycjach PiS: to jest jednym wielkim matactwem

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 09:42
- Dlaczego nie ma kilku milionów dla niepełnosprawnych i kilku czy kilkudziesięciu dla nauczycieli - pytał w "Sygnałach dnia" Andrzej Halicki po ogłoszeniu przez PiS nowych propozcycji dla Polski. 
Audio
  • Andrzej Halicki o nowych propozycjach PiS (Sygnały dnia/Jedynka)
Andrzej Halicki
Andrzej HalickiFoto: Polskie Radio

W najbliższych dniach premier z ministrami przedstawią szczegóły nowych propozycji programowych PiS. Są to: rozszerzenie programu Rodzina 500+ na pierwsze dziecko, jednorazowy dodatek dla emerytów w wysokości 1100 złotych, zerowy PIT dla osób do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie komunikacji autobusowej do najmniejszych miejscowości Polski. 

Andrzej Halicki podkreślił, że zawsze trzeba zadawać pytanie o finansowanie takich pomysłów. Dziwił się, że dlaczego akurat teraz pojawiły się propozycje "skoro w budżecie jeszcze miesiąc temu nie było żadnych środków, a dziś słyszymy, że można lekką ręką wydać 30 czy 40 mld". - Ale najważniejsze pytanie: dlaczego w związku z tym nie ma tych kilku milionów dla niepełnosprawnych i kliku czy kilkudziesięciu dla nauczycieli - pytał Halicki. - To wszystko razem jest jednym wielkim matactwem - stwierdził. 

Gość Jedynki powiedział, że jego środowisko nie neguje potrzeby pomocy najbardziej potrzebującym, ale można to robić bardziej sprawiedliwie. Przypomniał, że w 2015 roku PO zgłosiła 13 poprawek do programu 500+, wszystkie zostały odrzucone. - Dziś do tych samych kwestii powraca PiS - ocenił. 

Czym się różnią krytykowane przez PO projekty PiS od analogicznych proponowanych przez opozycję? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. W niej także wątek zbliżających się wyborów, a także pozycji Polski w Europie.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Andrzej Halicki (poseł PO)

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 8.13

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk: w najbliższych dniach szczegóły "piątki Kaczyńskiego"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 07:53
W najbliższych dniach premier z ministrami przedstawią szczegóły tak zwanej "piątki Kaczyńskiego" - nowych propozycji programowych PiS. Zapowiedział to w radiowej Jedynce szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk. Jak wyjaśnił, obok szefa rządu poszczególne elementy "piątki" będą przedstawiali ministrowie odpowiedzialni za ich realizację.
rozwiń zwiń