Burmistrz Szklarskiej Poręby: zrobienie tutaj zimowych igrzysk olimpijskich ma sens

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 09:59
Wiosną ma ruszyć budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. - Uważam, że realizując inwestycję za blisko 170 mln zł, warto byłoby zadedykować ją jakimś imprezom – powiedział w "Sygnałach dnia" Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.
Audio
  • ZIO w Szklarskiej Porębie? Burmistrz miasta: to ma sens (Sygnały dnia/Jedynka)
Uczestnicy drugiego dnia 43. Biegu Piastów
Uczestnicy drugiego dnia 43. Biegu PiastówFoto: Magdalena Miętek/Polskie Radio

Inwestycja zakłada modernizację i rozbudowę infrastruktury sportowej przeznaczonej między innymi na rozgrywanie najwyższej rangi zawodów w sportach zimowych: w biegach narciarskich, w biathlonie i w kombinacji norweskiej (w partnerstwie z sąsiednim Harrachovem w Republice Czeskiej), z wykorzystaniem obiektu na funkcje obsługi zawodów zgodnie z przepisami FIS i IBU. W planie optymistycznym budowa centrum ma potrwać do 4 lat.

Mirosław Graf, zapytany o możliwości zorganizowania w Polsce zimowych igrzysk olimpijskich po wybudowania DCS odpowiedział: - Wczoraj poruszyliśmy ten temat na kolacji z delegacją Gruzji i Niemiec. To ma sens. Ludzie się uśmiechają, ale uważam, że realizując inwestycję za blisko 170 mln zł, warto byłoby zadedykować ją jakimś imprezom - przyznał.

Daniel Wydrych (L) i burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf (P) Daniel Wydrych (L) i burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf (P)

Na Polanie Jakuszyckiej trwa właśnie 43. Bieg Piastów. W tym roku do Szklarskiej Poręby przyjechało ponad 5 tysięcy zawodników z 31 krajów z 4 kontynentów. - Z Biegu Piastów mamy przede wszystkim wielką satysfakcję i popularność. Muszę z radością poinformować, że od kilku lat Szklarska Poręba nosi tytuł Szklarska Poręba stolica Biegu Piastów – mówił burmistrz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Daniel Wydrych

Gość: Mirosław Graf (burmistrz Szklarskiej Poręby)

Data emisji: 2.03.2019

Godzina emisji: 8.15

abi/gs

Czytaj także

Rusz się na zdrowie, ale nie na dopingu

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 17:24
Zdarzało się i zdarza nadal, że ktoś na początku sezonu wystrzeli jakimś wynikiem i zdobywa wymagane minimum do udziału w jakiś zawodach, potem znika na jakiś czas, a po powrocie nie uzyskuje już tak doskonałych wyników.
rozwiń zwiń