X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Szczerski: chcemy, żeby wojska amerykańskie w Polsce służyły całemu NATO

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 07:55
- Nie chodzi nam o budowanie jednego miejsca stacjonowania amerykańskich wojsk w Polsce, tylko o zdolność skuteczniejszego odstraszania wschodniej flanki poprzez umieszczenie większych sił wojskowych w Polsce - mówił w "Sygnałach dnia" Krzysztof Szczerski, szef Kancelarii Prezydenta. W ten sposób odniósł się do planów budowy tzw. Fortu Trump.  
Audio
  • Krzysztof Szczerski o Forcie Trump (Sygnały dnia/Jedynka)

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że plany dotyczące tzw. Fortu Trump rozmywają się. Koncepcja powstania stałej bazy amerykańskiej armii w Polsce jest tematem dyskusji od momentu spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w Białym Domu we wrześniu. Chodziło o całą amerykańską dywizję pancerną i dostosowanie do niej infrastruktury. Podczas spotkania w Białym Domu Andrzej Duda mówił o możliwości wspólnego zbudowania bazy w Polsce.

Do tych planów odniósł się w "Sygnałach dnia" Krzysztof Szczerski, szef Kancelarii Prezydenta. - Jeżeli mówmy, że chcemy więcej wojsk amerykańskich, musimy na ten temat rozmawiać w ramach Sojuszu. Chcemy, żeby wojska amerykańskie służyły naszemu regionowi i całemu NATO - stwierdził Szczerski.

- Nie chodzi nam o budowanie jednego miejsca stacjonowania amerykańskich wojsk w Polsce, tylko o zdolność skuteczniejszego odstraszania wschodniej flanki poprzez umieszczenie większych sił wojskowych w Polsce. Rozmowy w tym temacie się toczą - dodał. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Krzysztof Szczerski (szef Kancelarii Prezydenta)

Data emisji: 08.03.2019

Godzina emisji: 7.15

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: bardzo wyraźnie padło, że USA będą aktywnym członkiem NATO

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 08:56
- Ważne jest to, że na początek bardzo wyraźnie padło ze strony amerykańskiej publiczne oświadczenie, i pod kątem spotkania ministrów obrony w Brukseli i konferencji w Monachium, że USA będą aktywnym członkiem NATO - mówił w "Sygnałach dnia" Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń