Michał Dworczyk: przeciwstawimy się wprowadzaniu do szkół treści niezgodnych z programem MEN

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 08:03
- Prawo i Sprawiedliwość, o czym powiedział wyraźnie prezes Jarosław Kaczyński, chce bronić rodziny, chce bronić polskich dzieci, to jest jeden z elementów programu naszej formacji - mówił na antenie radiowej Jedynki Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. 
Audio
  • Michał Dworczyk podkreślił, że to MEN, a nie samorząd, ustala program nauczania (Jedynka/Sygnały dnia)

W sobotę w Jasionce pod Rzeszowem odbyła się konwencja regionalna PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Zaprezentowano europejską deklarację programową, pod którą pod koniec spotkania podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach. Prezes PiS podkreślił, jak ważna jest rodzina. - Ale jeśli stawiamy na rodzinę, to musimy zwrócić uwagę na to, że mamy tutaj także wielki kłopot, wielką trudność, wielkie zagrożenie. Tym zagrożeniem jest atak na rodzinę, i to atak przeprowadzony w sposób najgorszy z możliwych, bo jest to w istocie atak na dzieci - powiedział Jarosław Kaczyński.

"Prawo i Sprawiedliwość chce bronić rodziny"

Nawiązując do sobotniej konwencji PiS, prowadzący "Sygnały dnia" Piotr Gociek zapytał, czy w centrum kampanii wyborczej będą sprawy ideologiczne. - To zależy w dużej mierze od tego, czy politycy Koalicji Europejskiej będą chcieli rozpętać wojnę ideologiczną. Prawo i Sprawiedliwość, o czym powiedział wyraźnie prezes Jarosław Kaczyński, chce bronić rodziny, chce bronić polskich dzieci, to jest jeden z elementów programu naszej formacji - stwierdził Michał Dworczyk.

- Rodzina odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym programie i jest podstawową komórką społeczną, w związku z tym i z racji na obowiązujące w Polsce prawo, czyli konstytucję, która definiuje rodzinę jako związek mężczyzny i kobiety i zapewnia opiekę państwa nad rodziną, i ze względu na zdrowy rozsądek, bo to dzieci, które się rodzą w polskich rodzinach, są potem podatnikami, dzięki nim funkcjonuje państwo, i ze względu na nasz program Prawo i Sprawiedliwość będzie broniło polskich dzieci, polskich rodzin przed różnymi pomysłami rewolucji ideologicznych - dodał. 

Deklaracje polityków obozu rządzącego odnoszą się głównie do przedstawienia przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego tzw. karty LGBT oraz zapowiedzi wprowadzenia do szkół lekcji nt. seksualności opartych na kontrowersyjnych standardach WHO. - To jest rola Ministerstwa Edukacji Narodowej, rola państwa, żeby ustalać propozycje programowe i obowiązujące programy w polskich szkołach. Samorząd odgrywa bardzo ważną rolę, ale akurat w tej przestrzeni kompetencji nie ma. W związku z tym będziemy jednoznacznie przeciwstawiać się, gdyby pojawiły się próby wprowadzania do szkół treści, które są niezgodne z programem zaakceptowanym przez MEN, i wszyscy o tym powinni pamiętać - zaznaczył polityk.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Premiera)

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 7.16

dcz/kh

Czytaj także

Robert Winnicki: środowiska LGBT dążą do indoktrynacji dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 18:19
- Eksperyment antyrodzinnej rewolucji wita do Polski z opóźnieniem. Mam nadzieję, że się tutaj nie zakorzeni - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Winnicki, poseł Ruchu Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Giertych o deklaracji LGBT: Trzaskowski popełnił błąd

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 19:48
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski popełnił ogromny błąd, podpisując się pod tzw. deklaracją praw LGBT – stwierdził były wicepremier i były minister edukacji narodowej mecenas Roman Giertych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deklaracja LGBT+. Ministerstwo edukacji nie pozwoli na indoktrynację w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 09:40
- Rodzice mają prawo do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi wartościami i nie można tego prawa kwestionować. Kuratorzy będą interweniować, gdy będą sygnały od rodziców o działaniach niezgodnych z prawem - powiedział pytany o deklarację LGBT+ wiceminister edukacji Maciej Kopeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: opozycja nie ma żadnego programu, próbuje rozpętać wojnę ideologiczną

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 06:00
- Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powinien wycofać się z deklaracji LGBT+ i mam nadzieję, że to zrobi. Opozycja nie ma żadnego programu, żadnej oferty dla Polaków i polskich rodzin, dlatego próbuje rozpętać wojnę ideologiczną - powiedział szef KPRM, poseł PiS Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń