X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przewodniczący parlamentu Węgier: stosunki polsko-węgierskie są wzorowe

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 09:04
- Uczestniczę w tworzeniu tych kontaktów i muszę powiedzieć, że od dawien dawna nie było tak wzorowych stosunków między Polską i Węgrami jak obecnie - mówi przewodniczący parlamentu Węgier László Kövér, gość "Sygnałów dnia".
Audio
  • László Kövér o stosunkach polsko-węgierskich (Sygnały dnia/Jedynka)
Lszló Kvr
László KövérFoto: PAP/BORIS PEJOVIC

W Budapeszcie odbędą się w piątek obchody 171. rocznicy wybuchu węgierskiej rewolucji w 1848 roku. W głównych uroczystościach weźmie udział premier Mateusz Morawiecki oraz około tysiąc Polaków. To uczestnicy "VII Wielkiego Wyjazdu na Węgry" organizowanego przez Kluby "Gazety Polskiej". 


Budapeszt Parlament.jpg
Dzień Węgierski w radiowej Jedynce

Zdaniem Lászla Kövéra, dobre relacje polsko-węgierskie wynikają m.in. z wyzwań, które nas zbliżają. - Razem musimy znaleźć na nie odpowiedzi. Zarówno w Polsce jak i na Węgrzech rządzą politycy, którzy uświadomili sobie, że bez siebie nie można znaleźć odpowiedzi na te wyzwania. Dobrą ramę daje tutaj współpraca Wyszehradzka. W tej grupie też trzymamy się razem - zaznacza gość Jedynki. 

László Kövér podkreślił, że dobre relacje Węgier z Rosją nie są przeszkodą dla dobrej współpracy Warszawy z Budapesztem, a "problemem, którym trzeba się zająć". - Zastanowić się, czy jesteśmy w stanie wzajemnie się zrozumieć. Nie ma takiego interesu w naszej polityce zagranicznej, który by stawiał Rosję przed Polską. Rozumiemy stanowisko polskie wobec Moskwy, wynikające z lekcji historii. Dla nas to jest jasne, że Polska wielokrotnie była dzielona między mocarstwa i jednym z nich zawsze była Rosja. Stąd tak ważne dla Warszawy jest bezpieczeństwo - podkreśla rozmówca Piotra Pogorzelskiego. - Myślę, że obecnie w interesie Europy, w tym Polski i Węgier, leży integracja Rosji z europejskimi układami gospodarczymi i społecznymi - dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Lászlem Kövérem, który mówił także o kryzysie migracyjnym oraz o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Rozmawia: Piotr Pogorzelski

Gość: László Kövér (przewodniczący parlamentu węgierskiego)

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 7.40

kh/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: Polska i Węgry proponują "Europę ojczyzn", a nie europejskie superpaństwo

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 07:40
- Nasz rząd i rząd Wiktora Orbana jednoznacznie opowiadają się za pogłębianiem integracji europejskiej. Tyle tylko, że my pojmujemy zjednoczoną Europę jako "Europę ojczyzn", płaszczyznę współpracy suwerennych państw. Natomiast w Parlamencie Europejskim są tacy, którym marzy się superpaństwo - powiedział Jarosław Gowin na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń