X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister sprawiedliwości: polskie sądy specjalistyczne są jednymi z najlepszych w Europie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 09:51
- Byłem pomysłodawcą reformy, która ze znakomitym skutkiem funkcjonuje już od kilku miesięcy. Sądy specjalistyczne to jedne z najlepszych sądów w Europie - powiedział na antenie Jedynki wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Audio
  • Michał Wójcik o polskich sądach specjalistycznych (Sygnały dnia/Jedynka)

Jak poinformował "Fakt" porywacz Amelki - Cezary R., brał udział w porwaniu również innego dziecka. Do zdarzenia miało dojść w Szczecinie.

- Ta sprawa ze Szczecina jest mi znajoma, nie wiedziałem jednak, że może być powiązana z Cezarym R. Wówczas rzeczywiście, w dosyć podobnych okolicznościach, dziecko zostało wywiezione do Niemiec. Prokuratura wszczeła postępowania i został wystawiony eruopejski nakaz aresztowania. Co ciekawe, ten nie został wykonany przez stronę niemiecką - powiedział Michał Wójcik.

Wiceminister sprawiedliwości przypomniał, że jeżeli obywatel Polski przewiezie dziecko bez zgody drugiej strony to wówczas w niektórych krajach wydawany jest europejski nakaz aresztowania. - W Polsce teoretycznie nie odpowiada się karnie za porwania rodzicielskie, co oznacza, że nie musimy wydawać naszych obywateli za granicę. Trzeba jednak pamiętać, że ojciec Amelki przebywa w tymczasowym areszcie. To wartość edukacyjna dla osób, które twierdzą, że nic im nie grozi w przypadku porwania własnego dziecka - dodał Michał Wójcik.

- Przypomniam też, że w kontekście spraw tego typu byłem pomysłodawcą reformy, która ze znakomitym skutkiem funkcjonuje już od kilku miesięcy. To był pomysł, żeby powstały sądy specjalistyczne, a sędziowie byli wyspecjalizowani w kontkretnych sprawach. Dziś mogę powiedzieć, że to jedne z najlepszych sądów w Europie - przyznał.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 8.15

koz/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak