X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Kowal: aneksja Krymu zmieniła trajektorię polityki na Zachodzie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 08:43
- Świat był zdumiony, że można wejść na terytorium sąsiedniego państwa i po prostu je zająć - mówi w "Sygnałach dnia" były wiceszef polskiej dyplomacji. 
Audio
  • Paweł Kowal o aneksji Krymu (Sygnały dnia/Jedynka)
Paweł Kowal
Paweł KowalFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dziś przypada piąta rocznica nieuznawanego na świecie referendum na Krymie, które doprowadziło w konsekwencji do aneksji półwyspu przez Rosję.  Autonomię Krymu ogłoszono 17 marca 2014 roku. Cztery dni później prezydent Rosji Władimir Putin podpisał akty ratyfikacyjne traktatu o przyjęciu Republiki Krymu do Federacji Rosyjskiej. 

- Szybko okazało się, że aneksja Krymu była przygotowywana od dłuższego czasu, prawdopodobnie od wielu miesięcy - mówi Paweł Kowal. - Świat był zdumiony, że można wejść na terytorium sąsiedniego państwa i po prostu je zająć. Tak stało się z Krymem i zmieniło to trajektorię polityki na Zachodzie, który dopiero wtedy zrozumiał jak groźna może być polityka rosyjska i że w gruncie rzeczy nie respektuje ona ogólnych, podstawowych zasad, przede wszystkim niezmieniania siłą granicy - dodaje gość Jedynki. 

Zapytany, czy bezpieczeństwo Ukrainy powiązane jest z bezpieczeństwem Europy, Paweł Kowal mówi, że akceptacja jednostronnego naruszenia granicy i próby jej przesunięcia oznacza "szykowanie wyroku na siebie". - Szczególnie dla nas, mieszkających w tej części Europy - ocenia. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Pawłem Kowalem, który zwrócił także uwagę na trudny los Tatarów krymskich - społeczności, której uniemożliwiono normalne funkcjonowanie. - Oni są jedną z największych ofiar - ocenił. Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: dr hab. Paweł Kowal (Instytut Studiów Politycznych PAN)

Data emisji: 16.03.2019

Godzina emisji: 7.43

kh/mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: mam nadzieję na pogłębienie obecności NATO w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 15:30
Podczas wizyty na poligonie w Orzyszu prezydent Andrzej Duda podziękował wojskom sojuszniczym za współpracę z polskimi żołnierzami i wyraził nadzieję, że "z biegiem lat obecność NATO w Polsce będzie się powiększała". 
rozwiń zwiń