Jarosław Gowin: uważam, że rozwiązania zawarte w "piątce PiS" wejdą na trwałe do budżetu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 08:08
- Program 500+ jest tak głęboko akceptowany przez Polaków, że jest nieodwracalny - powiedział wicepremier Jarosław Gowin w "Sygnałach dnia". Podkreślił, że jest przekonany, iż także pozostałe postulaty zawarte w "piątce PiS" wejdą na stałe do polskiej polityki i budżetu.
Audio
  • Jarosław Gowin: staramy się podnosić poziom zamożności Polaków, ale wszystkich postulatów naraz nie jesteśmy w stanie zrealizować (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Jarosław Gowin: staramy się podnosić poziom zamożności Polaków, ale wszystkich postulatów naraz nie jesteśmy w stanie zrealizować (Sygnały dnia/Jedynka)

Jarosław Gowin przyznał, że aby te postulaty realizować, potrzebne będą przede wszystkim poważne inwestycje. - Dlatego następne działania naszego rządu i tego, który wyłoni się po wyborach, będą nakierowane na rozwój. Tymi ostatnimi posunięciami ("piątka PiS" - przyp. red.) wspieramy jeden z silników rozwoju, czyli konsumpcję, natomiast równie ważne jest, by wspierać drugi z silników, czyli inwestycje - powiedział wicepremier.

Podkreślił, że nie ma żadnych wypowiedzi minister finansów Teresy Czerwińskiej, potwierdzających spekulacje dziennikarskie, jakoby była w konflikcie z premierem. Odniósł się też do krytyki opozycji pod adresem "piątki PiS". - Opozycja mówi, że jak Koalicja Europejska dojdzie do władzy, to rozdadzą jeszcze więcej. Trudno mi znaleźć odrobinę spójności i logiczności w tym, co głoszą liderzy KE - ocenił Gowin.

Wicepremier zapytany o protest nauczycieli i jego konsekwencje dla uczniów zapewnił, że "wszystkie egzaminy się odbędą". - My z szacunkiem odnosimy się do postulatów nauczycieli, widać wyraźnie, że staramy się podnosić poziom zamożności Polaków, ale wszystkich postulatów naraz nie jesteśmy w stanie zrealizować - podkreślił.

Wicepremier skomentował też deklarację LGBT+ i postulat Pawła Rabieja dot. legalizacji małżeństw homoseksualnych oraz adopcji dzieci przez pary homoseksualne. - Wszystko zależy od wyników jesiennych wyborów, jeśli przy władzy utrzyma się obóz Zjednoczonej Prawicy - a bardzo na to liczę - to cała ta "antycywilizacja" zostanie wstrzymana. Jeżeli władzę obejmie obóz nazywany Koalicją Europejską, to jestem przekonany, że będą podjęte próby realizacji tego scenariusza - powiedział gość "Sygnałów dnia".

Jarosław Gowin tłumaczył też w audycji, dlaczego popiera wprowadzenie tzw. sędziów pokoju do polskiego sądownictwa.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 19.03.2019

Godzina emisji: 7.15

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: Polska i Węgry proponują "Europę ojczyzn", a nie europejskie superpaństwo

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 07:40
- Nasz rząd i rząd Wiktora Orbana jednoznacznie opowiadają się za pogłębianiem integracji europejskiej. Tyle tylko, że my pojmujemy zjednoczoną Europę jako "Europę ojczyzn", płaszczyznę współpracy suwerennych państw. Natomiast w Parlamencie Europejskim są tacy, którym marzy się superpaństwo - powiedział Jarosław Gowin na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin o publikacji "GW": normalne negocjacje biznesowe, nie ma tam nic nadzwyczajnego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 07:56
- Jeżeli w tym zapisie jest cokolwiek politycznie przełomowego, to polega to na tym, że "Gazeta Wyborcza" i Roman Giertych zaangażowali się z wielką determinacją, żeby przekonać Polaków, że Jarosław Kaczyński zna się na biznesie i jest uczciwy – powiedział na antenie radiowej Jedynki wicepremier Jarosław Gowin odnosząc się do wtorkowej publikacji "GW".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: Koalicja Europejska próbuje popychać Polskę ku wojnom światopoglądowym

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 12:35
- Powinniśmy unikać wojen światopoglądowych, niestety Koalicja Europejska wyraźnie ku nim Polskę próbuje popychać - ocenił wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin. Nieakceptowalna jest indoktrynacja dzieci w szkołach, a orientacja seksualna to "prywatna sprawa każdej osoby" - dodał.
rozwiń zwiń