X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister kultury: liczę, że rząd porozumie się z nauczycielami, bo są do tego podstawy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 14:05
- Jestem optymistą, jeśli chodzi o dalsze rozmowy rządu z nauczycielami. Liczę, że dojdzie do porozumienia, bo są ku temu podstawy - powiedział w "Sygnałach dnia" Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
Audio
  • Jarosław Sellin o sytuacji w oświacie i rozmowach rządu ze związkami zawodowymi nauczycieli (Sygnały dnia/Jedynka)

Na początku tygodnia Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych wycofały się z żądania podwyżki o 1000 zł od stycznia tego roku, na rzecz 30-procentowego wzrostu wynagrodzeń. Oznacza to, według związkowców, zwiększenie uposażenia nauczyciela stażysty o 720-730 zł miesięcznie, zaś w przypadku nauczyciela dyplomowanego - ok. 990 zł. W związku z tym w środę nadzwyczajnie obradowało prezydium Rady Dialogu Społecznego. Po jego zakończeniu wicepremier Beata Szydło ogłosiła, że rozmowy kontynuowane będą w piątek rano, kiedy rząd zaprezentuje nową propozycję i ustosunkuje się do propozycji strony społecznej.

- Jestem optymistą, jeśli chodzi o dalsze rozmowy rządu z nauczycielami. Skoro one prawie codziennie się odbywają, to znaczy, że obie strony są nimi zainteresowane. Liczę, że dojdzie do porozumienia, bo są ku temu podstawy. W historii Polski nie było bowiem jeszcze rządu, który chciałby tak systemowo i systematycznie rozwiązywać bolesny problem niskich wynagrodzeń nauczycieli - podkreślił Jarosław Sellin.

Jego zdaniem oferta rządu przedstawiana drugiej stronie jest solidna. - Są przecież zapowiedzi poprawiania całej sytuacji w przyszłości, a my jesteśmy wiarygodnym środowiskiem politycznym. Jeśli coś zapowiadamy, później to realizujemy. Udowodniliśmy to w ostatnich czterech latach. Liczę więc, że nauczyciele i reprezentujący ich liderzy związkowi to docenią i nie dojdzie do strajku - powiedział wiceminister kultury.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Jarosław Sellin mówił również na temat wszczęcia przez Komisję Europejską postępowania przeciwko Polsce za system odpowiedzialności dyscyplinarnej wobec sędziów, a także o unijnej dyrektywie cyfrowej zwanej ACTA2.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)

Data emisji: 4.04.2019

Godzina emisji: 8.14

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak