Władysław Teofil Bartoszewski: po obu stronach politycznej bariery są ludzie, którzy mają mieszaną przeszłość

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 09:38
- Rozumiem decyzję Jana Rulewskiego, ale ponieważ PSL jest bliżej jeśli chodzi o wartości europejskie do SLD niż do PiS to tej decyzji większość naszych członków nie poprze - mówił w "Sygnałach dnia" Władysław Teofil Bartoszewski (kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego).
Audio
  • Władysław Teofil Bartoszewski o decyzji Jana Rulewskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Władysław Teofil Bartoszewski o decyzji Jana Rulewskiego (Sygnały dnia/Jedynka)

Senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski zapowiedział opuszczenie klubu parlamentarnego tego ugrupowania. Były opozycjonista z czasów PRL tłumaczył w Polsat News, że przyczyną podjęcia przez niego takiej decyzji jest sprzeciw wobec zajmowania czołowych miejsc na listach Koalicji Europejskiej przez byłych funkcjonariuszy PZPR.

Władysław Teofil Bartoszewski tłumaczył, że każdy ma prawo i obowiązek podejmować takie decyzje. Jak mówił gość Jedynki, w ramach Koalicji Europejskiej istnieją duże różnice światopoglądowe, ale są pewne wartości, które ją łączą.

- Legendy opozycji są po rozmaitych stronach naszej sceny politycznej. Po obu stronach politycznej bariery są ludzie, którzy mają mieszaną przeszłość - podkreślił kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Władysław Teofil Bartoszewski mówił także o ewentualnej rekonstrukcji rządu.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego)

Data emisji: 12.04.2019

Godzina emisji: 8.40

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Debata dnia". Jan Rulewski odchodzi z PO. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 19:00
"Wychodzę dziś z klubu parlamentarnego. Ja takiej Koalicji Europejskiej wspierać nie mogę. Przeszkadzają mi elementy lewicowe, dlatego że one nie są oparte na wartościach" - powiedział Jan Rulewski. Decyzje senatora o odejściu z PO w Polskim Radiu 24 komentowali publicyści: Robert Tekieli (PR24), Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność), Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute).
rozwiń zwiń