X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Rafalska: dzięki 500+ dokonał się przełom w myśleniu o dzietności

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 08:04
- Kluczowa zmiana dotycząca Rodziny 500+ to objęcie wszystkich dzieci do 18. roku życia tym programem, czyli przyznanie świadczenia w wysokości 500 zł bez kryterium dochodowego - powiedziała na antenie Jedynki Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Audio
  • Elżbieta Rafalska: cieszę się, że wokół programu 500+ toczy się dyskusja pełna emocji (Sygnały dnia/ Jedynka)

Rząd przyjął przepisy wprowadzające świadczenie Rodzina 500+ także na pierwsze dziecko. Świadczenie będzie przyznane niezależnie od dochodów rodziny. - Do tej pory mieliśmy kryterium dochodowe na pierwsze dziecko w wysokości 800 bądź 1200 zł. (...) To się zmieni, nie będziemy w ogóle sprawdzać sytuacji dochodowej rodziny, każde dziecko do 18. roku życia otrzyma to świadczenie - powiedziała minister rodziny.

Elżbieta Rafalska zaznaczyła jednak, że aby otrzymać pieniądze, należy złożyć wniosek. Od lipca wnioskować można drogą elektroniczną. - Bardzo zachęcamy do tego, żeby składać wnioski drogą elektroniczną - mówiła. - Od sierpnia możemy składać wnioski drogą papierową, wysłać tradycyjnie pocztą, natomiast jeśli złożymy je przez internet, jest szansa, że zostaną szybciej rozpatrzone - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 

Jedną ze zmian będzie regulacja przepisu, który dawał miesiąc na zgłoszenie się po 500+. - Wydłużamy ten okres do trzech miesięcy. Jeżeli w trzecim miesiącu życia złożymy wniosek, otrzymamy wyrównanie - mówiła na antenie Jedynki Elżbieta Rafalska.

Minister rodziny powiedziała, że "cieszy się, że wokół programu 500+ toczy się dyskusja i że jest ona pełna emocji". - To pokazuje, że dokonał się nie tylko przełom w polityce rodzinnej, ale też przełom, głębokie zmiany w myśleniu o rodzinie i dzietności - mówiła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Elżbieta Rafalska (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 7.14

msze/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program 500+ wspiera nie tylko dzieci, ale także gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 19:30
Środki, które trafiają do polskich rodzin z programu 500+, nie tylko poprawiają poziom życia dzieci i ich rodzin, ale mają jednocześnie bardzo duży wpływ na wzrost gospodarki. A to za sprawą trafiających na rynek środków i wracających do budżetu podatków od kupowanych dzięki temu towarów i usług.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: program 500+ bez kryterium dochodowego

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 17:46
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że dzięki przyjętemu przez rząd projektowi rozszerzającemu program "Rodzina 500+" ze świadczenia będą mogły skorzystać wszystkie dzieci do 18 roku życia bez względu na dochody rodziny.
rozwiń zwiń