Ks. dr Mariusz Boguszewski: chrześcijanie to najbardziej prześladowana grupa religijna

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 09:52
- Chrześcijanie to najbardziej prześladowana grupa religijna ze wszystkich grup na świecie. Co pięć minut ginie chrześcijanin za wiarę - mówił w "Sygnałach dnia" ks. dr Mariusz Boguszewski z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 
Audio
  • Ks. dr Mariusz Boguszewski o prześladowaniach chrześcijan (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Ks. dr Mariusz Boguszewski o prześladowaniach chrześcijan (Jedynka/Sygnały dnia)

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie pomaga między innymi dzieciom, które niedaleko od Polski są niewolnikami, są sprzedawane na targach i czasami traktowane gorzej niż zwierzęta. 

O tym problemie mówił w "Sygnałach dnia" ks. dr Mariusz Boguszewski ze wspomnianej organizacji. - Chrześcijanie to najbardziej prześladowana grupa religijna ze wszystkich grup na świecie. Mówimy, że co pięć minut ginie chrześcijanin za wiarę. My się przyzwyczajamy do tych liczb, a chodzi o to, żeby w ten Wielki Piątek się nie przyzwyczajać - powiedział ks. Boguszewski. 

Ksiądz dodał, że kilka godzin lotu samolotem z Polski dzieci sprzedawane są na targowiskach za kilkaset dolarów. - W 2019 roku bez przerwy są takie dramaty. W tej chwili mamy 10 tys. dzieci w samym Aleppo. Próbujemy jakoś im pomóc. W tej pomocy musimy przede wszystkim patrzeć na dobro drugiego człowieka, działać delikatnie - kontynuował Mariusz Boguszewski. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: ks. dr Mariusz Boguszewski (Pomoc Kościołowi w Potrzebie)

Data emisji: 19.04.2019

Godzina emisji: 8.15

kad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo". Zebrano prawie milion złotych

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 18:01
W trakcie Charytatywnego Koncertu Kolęd "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo" udało się zebrać 940, 918 tys. zł - poinformował we wtorek resort kultury. Pieniądze są przeznaczone na pomoc mieszkańcom Syrii. 
rozwiń zwiń