X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. dr Mariusz Boguszewski: chrześcijanie to najbardziej prześladowana grupa religijna

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 09:52
- Chrześcijanie to najbardziej prześladowana grupa religijna ze wszystkich grup na świecie. Co pięć minut ginie chrześcijanin za wiarę - mówił w "Sygnałach dnia" ks. dr Mariusz Boguszewski z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 
Audio
  • Ks. dr Mariusz Boguszewski o prześladowaniach chrześcijan (Jedynka/Sygnały dnia)

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie pomaga między innymi dzieciom, które niedaleko od Polski są niewolnikami, są sprzedawane na targach i czasami traktowane gorzej niż zwierzęta. 

O tym problemie mówił w "Sygnałach dnia" ks. dr Mariusz Boguszewski ze wspomnianej organizacji. - Chrześcijanie to najbardziej prześladowana grupa religijna ze wszystkich grup na świecie. Mówimy, że co pięć minut ginie chrześcijanin za wiarę. My się przyzwyczajamy do tych liczb, a chodzi o to, żeby w ten Wielki Piątek się nie przyzwyczajać - powiedział ks. Boguszewski. 

Ksiądz dodał, że kilka godzin lotu samolotem z Polski dzieci sprzedawane są na targowiskach za kilkaset dolarów. - W 2019 roku bez przerwy są takie dramaty. W tej chwili mamy 10 tys. dzieci w samym Aleppo. Próbujemy jakoś im pomóc. W tej pomocy musimy przede wszystkim patrzeć na dobro drugiego człowieka, działać delikatnie - kontynuował Mariusz Boguszewski. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: ks. dr Mariusz Boguszewski (Pomoc Kościołowi w Potrzebie)

Data emisji: 19.04.2019

Godzina emisji: 8.15

kad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo". Zebrano prawie milion złotych

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 18:01
W trakcie Charytatywnego Koncertu Kolęd "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo" udało się zebrać 940, 918 tys. zł - poinformował we wtorek resort kultury. Pieniądze są przeznaczone na pomoc mieszkańcom Syrii. 
rozwiń zwiń