X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Tyszka: Wołodymyr Zełenski jest sporą niewiadomą, więcej dowiemy się na jesieni

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 09:31
- Wybrany w niedzielę na prezydenta Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest sporą niewiadomą. Więcej o tym, jaki kurs przyjmie ukraińska polityka, dowiemy się po jesiennych wyborach parlamentarnych - powiedział na antenie Jedynki wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
Audio
  • Stanisław Tyszka o wyborach na Ukrainie (Sygnały dnia/Jedynka)

Zgodnie ze wstępnymi wynikami zwycięzcą niedzielnych wyborów został showman i producent telewizyjny Wołodymyr Zełenski, którego poparło ponad 73 proc. wyborców. Jego przeciwnik, urzędujący prezydent Petro Poroszenko, który ubiegał się o reelekcję, dostał ponad 24 proc. głosów.

Wicemarszałek mówił, że wybór Wołodymyra Zełenskiego na prezydenta Ukrainy to przejaw "dużego zniechęcenia ludzi obecnymi, dotychczasowymi elitami partyjnymi". Zaznaczył, że zjawisko to pojawia się w wielu państwach świata. 

Podkreślił zarazem, że ukraiński prezydent-elekt "jest sporą niewiadomą". - Dowiemy się więcej może dopiero po wyborach jesiennych, do parlamentu - dlatego, że ze względu na system prezydencko-parlamentarny prezydent sam, bez parlamentu, niewiele może tam zrobić - zaznaczył wicemarszałek Sejmu.

Tyszka zwrócił uwagę, że w stosunkach z Polską może nastąpić odwilż z uwagi na to, że Zełenski "pochodzi z centralnej Ukrainy, nie z zachodniej". Równocześnie dodał, że dla Polski "najistotniejsza jest kontynuacja procesu pokojowego w Donbasie i utrzymanie przez Ukrainę kursu prozachodniego".

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o strajku nauczycieli.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Stanisław Tyszka (wicemarszałek Sejmu, Kukiz'15)

Data emisji: 23.04.2019 

Godzina emisji: 8.14

PAP/koz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska: matury muszą się odbyć w terminie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 08:23
Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała w radiowej Jedynce, że bez względu na strajk i zapowiedzi związkowców o możliwości jego zaostrzenia, matury muszą się odbyć w wyznaczonym terminie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: Wołodymyr Zełenski deklaruje zbliżenie do UE i NATO

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 08:29
- Trzeba wyciągać konsekwencje z postawy rosyjskiej i trzeba budować system bezpieczeństwa - powiedział w "Sygnałach dnia" minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 
rozwiń zwiń