Dr Krzysztof Mazur: edukacja potrzebuje stabilności i wizji

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 09:02
- Największym dramatem ostatnich tygodni jest, że nauczyciel, który powinien być autorytetem jest chyba największym przegranym tych protestów - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce przedstawiciel Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie i Klubu Jagiellońskiego.
Audio
  • Reforma oświaty. Co powinno się zmienić? (Sygnały dnia/Jedynka)
Uczestnicy Ogólnopolskiej Manifestacji dla Szkoły w Warszawie
Uczestnicy "Ogólnopolskiej Manifestacji dla Szkoły" w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Krzysztof Mazur ocenia, że obecny kryzys w edukacji pokazuje niewydolność systemową wcześniejszych działań ukierunkowanych na reformowanie oświaty. - Okrągły stół pokazuje, że zarówno MEN jak i ZNP nie wypełniały swojej roli - podkreśla.

- Potrzebujemy planu, który będzie planem na 20 lat. Edukacja potrzebuje stabilności i pewnej wizji. Wizji, która będzie zaakceptowana przez wszystkich aktorów sceny politycznej, i która nie będzie zmieniana przez kolejne rządy, nawet jeżeli one się zmienią - zaznacza gość Jedynki. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Dr Krzysztof Mazur (członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie i Klubu Jagiellońskiego)

Data emisji: 27.04.2019

Godzina emisji: 7.42

kh


Czytaj także

Mieszkanie Plus. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać dopłatę do czynszu?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 15:36
- W ramach programu Mieszkanie Plus mają być budowane mieszkania na wynajem. Ale jeżeli ktoś zostanie najemcą, to wcale nie ma gwarancji, że dostanie dopłatę. Trzeba spełnić dodatkowe warunki. Może się okazać, że część mieszkańców nieruchomości będzie korzystała z dopłat, a część nie – powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Turek, ekspert ds. rynku nieruchomości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budownictwo: coraz mniej ”łatwych” gruntów do zabudowy. Ceny u deweloperów będą rosły?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 10:27
Czasy budowy na pustych działkach kończą się również w Polsce. Jak sygnalizują deweloperzy, muszą oni  coraz częściej sięgać np. po tereny poprzemysłowe czy działki z budynkami do wyburzenia. A to oznacza budowę na "trudnych" gruntach, powodujących wzrost kosztów inwestycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska "w budowie". Program Mieszkanie Plus nabiera tempa

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:50
100 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie w ciągu 10 lat – tak zapowiada PFR Nieruchomości. Zasób zgromadzonych gruntów zarządzanych przez Fundusz i Krajowy Zasób Nieruchomości obecnie pozwala na wybudowanie w całej Polsce 110 tys. mieszkań.
rozwiń zwiń