Dariusz Bonisławski: Polonia jest dla bardzo ważna dla naszego państwa

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 10:00
- Ta liczna grupa - ponad 20 milionów Polaków - jest bardzo ważna dla naszego państwa - mówił w "Sygnałach dnia" Dariusz Bonisławski, prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" o Dniu Polonii i Polaków za Granicą.
Audio
  • Dariusz Bonisławski o Dniu Polonii (Sygnały dnia/Jedynka)
Polonia w USA
Polonia w USAFoto: Roberto Galan/Shutterstock.com

Od 2002 roku obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. O dzisiejszych obchodach mówił w "Sygnałach dnia" Dariusz Bonisławski, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

- Tradycyjnie prezydent 2 maja zaprasza przedstawicieli Polonii i Polaków żyjących poza granicami kraju, żeby podziękować im za trwanie w polskości. Ta liczna grupa - ponad 20 milionów Polaków - jest bardzo ważna dla naszego państwa - powiedział Bonisławski. 

- o godz. 18.00 natomiast zapraszamy do Domu Polonii, miejsca, w którym bije serce Polonii. Kulminacyjnym punktem tego spotkania będzie wręczenie nagrody prof. Andrzeja Stelmachowskiego - dodał. 

Bonisławski pytany był również o to, jaka jest najaktywniejsza i najliczniejsza grupa Polonii. - Zdecydowanie ta grupa znajduje się w Chicago - ocenił. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Dariusz Bonisławski (prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”)

Data emisji: 02.05.2019 

Godzina emisji: 8.14

kad/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Poland: The Royal Tour". Premiera filmu o Polsce w Chicago

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 20:10
We wtorek w Chicago miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o Polsce -"Poland: The Royal Tour". Pokaz obejrzało kilkaset osób, a wśród nich był premier Mateusz Morawiecki, który składa dwudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. 
rozwiń zwiń