X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

J. Kopcińska: likwidujemy białe plamy na mapie połączeń autobusowych

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 08:20
Joanna Kopcińska powiedziała, że projekt przywrócenia połączeń autobusowych w mniejszych ośrodkach jest ważny. - Są miejscowości, w których nie ma połączenia autobusowego nawet raz dziennie, a dzieci, w drodze do szkoły, muszą najpierw iść dwa, trzy kilometry do najbliższego przystanku. My te białe plamy likwidujemy - zaznaczyła rzeczniczka rządu.
Audio
  • Joanna Kopcińska: za niekorzystne założenia unijnego budżetu odpowiedzialni są przedstawiciele PO (Sygnały dnia/Jedynka)

Dziś posiedzenie rządu, na którym ministrowie zajmą się między innymi projektem ustawy o funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Koszt realizacji ustawy w ciągu 10 lat jest szacowany na 9 mld 600 mln zł. Jest to kolejny projekt z tak zwanej nowej piątki Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeczniczka rządu w radiowej Jedynce powiedziała, że przywrócenie połączeń autobusowych uzupełnia projekt Funduszu Dróg Samorządowych. - Budujemy drogi, po których będą jeździły autobusy - stwierdziła.

Joanna Kopcińska zaznaczyła, że projekt ustawy był dopracowywany w Komitecie Stałym Rady Ministrów i Ministerstwie Infrastruktury. Zgodnie z założeniem ustawy fundusz rozwoju przewozów autobusowych ma być utworzony w Banku Gospodarstwa Krajowego.

"Nie zgodzimy się na propozycje, które Elżbieta Bieńkowska przedstawiła Komisji Europejskiej"

W sobotę podczas regionalnej konwencji wyborczej Koalicji Europejskiej w Białymstoku przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podkreślał, że stawką wyborów do Parlamentu Europejskiego jest 100 mld zł dla Polski na kolejną dekadę, o co będzie zabiegać Koalicja Europejska. Jak dodał, obecny rząd wynegocjuje dla Polski najwyżej 400 mld zł w nowym budżecie Unii Europejskiej. W efekcie europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk przypomniał Schetynie, że za propozycje budżetowe Komisji Europejskiej odpowiadają politycy Platformy: przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i Elżbieta Bieńkowska, komisarz Komisji Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług. Z kolei eurodeputowany PiS Jacek Saryusz-Wolski zaznaczył, że to "komisarz Bieńkowska nie zgłosiła votum separatum, jeśli chodzi o propozycję Komisji, która budżet unijny w niekorzystny dla nas sposób tnie".

- Słowa Grzegorza Schetyny o pieniądzach można rozumieć jako apel do jego kolegów i koleżanek. To przecież nikt inny jak przedstawiciele PO byli w dużej mierze odpowiedzialni za niekorzystne założenia budżetu unijnego na kolejne lata. To komisarz Elżbieta Bieńkowska, koleżanka Grzegorza Schetyny, nie zgłosiła votum separatum wtedy, kiedy te niekorzystne założenia budżetu były przedstawiane przez Komisję. Teraz należy zapytać, co pani komisarz zamierza zrobić, żeby przyłożyć rękę do zmiany budżetu - powiedziała Joanna Kopcińska.

Jak podkreśliła, obarczanie za to winą premiera Mateusza Morawieckiego jest absolutnie niesłuszne. - Premier rozmawia z komisarzami Guentherem Oettingerem i Philem Hoganem o tym, jak wypracować najlepszy budżet. Temu też służy deklaracja, którą 1 maja w Warszawie podpisało 13 państw - by budżet dla krajów Europy Środkowej był korzystny. Nie zgodzimy się na propozycje, które m.in. komisarz Elżbieta Bieńkowska przedstawiła Komisji Europejskiej. Te założenia są absolutnie nieakceptowalne i do zmiany - zaznaczyła Joanna Kopcińska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Joanna Kopcińska (rzeczniczka rządu)

Data emisji: 07.05.2019 

Godzina emisji: 7.14

bb/kh/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wróżenie z faktów. Szanse Koalicji Europejskiej w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 19:35
W programie Łukasza Warzechy Mirosław Skowron ("Super Express") Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") mówili o konwencji Koalicji Europejskiej w Rzeszowie. Ocenili również szanse ugrupowania w starciu z PiS w wyborach do europarlamentu oraz możliwość jego przetrwania w takiej formie do kolejnych wyborów.
rozwiń zwiń