Marcelina Zawisza (Partia Razem): UE powinna niwelować nierówności

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 09:15
- Chcielibyśmy, żeby państwa Unii Europejskiej nie konkurowały ze sobą. Chcemy, by zbudować Unię Europejską, która mogłaby realnie konkurować z Chinami - mówiła w Jedynce Marcelina Zawisza (Partia Razem). Jak oceniła, za mało prowadzimy dyskusji o przyszłości UE i jej problemach.
Audio
  • Marcelina Zawsza (Partia Razem) o przyszłości UE i bezpieczeństwie (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Marcelina Zawsza (Partia Razem) o przyszłości UE i bezpieczeństwie (Jedynka/Sygnały dnia)

Kandydatka Partii Razem do Parlamentu Europejskiego Marcelina Zawisza pytana, czy idealna współpraca Unii Europejskiej ponad podziałami, choć pożądana, jest obecnie możliwa, bo takie przypadki jak budowa gazociągu Nord Stream 2 stawiają ją pod znakiem zapytania, odparła, że za mało jest dyskusji o przyszłości Unii Europejskiej. Jej zdaniem jesteśmy w procesie debatowania, a poruszane są nie tylko niektóre problemy Unii Europejskiej, na przykład niskie zaufanie do polityków.

W audycji była mowa również o zbliżającej się wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. Krzysztof Szczerski potwierdził, że prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda otrzymali oficjalne zaproszenia do złożenia wizyty w Białym Domu. Odbędzie się ona w czerwcu. Jednym z tematów rozmów będzie zapewne stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce. 

- Według sił progresywnych musimy działać tak, żeby to Unia Europejska była gwarantem bezpieczeństwa  - stwierdziła Marcelina Zawisza.

Więcej na temat poglądów polityk Partii Razem m.in. w sprawie bezpieczeństwa i polityki zagranicznej oraz unijnej w nagraniu audycji.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość:  Marcelina Zawisza, Partia Razem

Data emisji: 10.05.2019 

Godzina emisji: 8.15

agkm/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adrian Zandberg: trzeba traktować edukację jak inwestycję społeczną

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 09:49
- Znajdujemy się w dobrej sytuacji gospodarczej. Rząd przyznaje, że są pieniądze. To dobry czas, by naprawić wieloletnie zaniedbania względem nauczycieli. Nadszedł czas, by spojrzeć na edukację jako inwestycję społeczną - powiedział w "Sygnałach dnia" Adrian Zandberg, przewodniczący Partii Razem.
rozwiń zwiń