X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister nauki: nauczyciele zobaczą, że to, co deklarowaliśmy, jest realizowane

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 08:04
- Nie obawiam się powrotu strajku nauczycieli, ponieważ jestem przekonany, że to grono, które jest przy okrągłym stole edukacyjnym, wypracuje kilka naprawdę dobrych rozwiązań - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller.
Audio
  • Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Mueller m.in. na temat okrągłego stołu edukacyjnego (Jedynka/Sygnały dnia).
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wiceminister przypomniał też, że 1 września wejdzie kolejny pakiet podwyżek do szkół. - To będą namacalne efekty zmian, które się dzieją w oświacie, a co za tym idzie, nauczyciele zobaczą, że to, co obiecywaliśmy, co było deklarowane przez rząd, jest realizowane i to też, jestem przekonany, uspokoi nastroje - powiedział.

Piotr Müller przyznał, że kolejne rozmowy przy okrągłym stole ws. oświaty będą prawdopodobnie już po wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Teraz pan premier dał nam zadanie, aby te wszystkie przedstawione w podstolikach argumenty i postulaty zgromadzić i przygotować odpowiednie rozwiązania, które w czerwcu mogłyby zostać zatwierdzone przez okrągły stół - podkreślił.

Wiceminister powiedział, że jeden z tematów w rozmowach podstolika, w którym uczestniczył, dotyczył samego uczenia się. - Poruszana i przez nauczycieli, i przez uczniów rzecz, że w szkole nie ma elementu programowego lub przedmiotowego, czyli konkretnego przedmiotu, który by pokazywał, w jaki sposób się uczyć, czyli jak zapamiętywać treści, w jaki sposób je gromadzić, w jaki sposób analizować. I taki pilotaż dotyczący tego obszaru chciałbym w niektórych szkołach wprowadzić, a później być może nawet powszechnie - podkreślił Piotr Müller.

Powiedział również, że w ramach reformy szkolnictwa wyższego i nauki zmienione zostały przepisy dotyczące kształcenia nauczycieli.

- Wymogi dotyczące uczelni, które mogą prowadzić kształcenie dla nauczycieli, są o wiele wyższe. Teraz również - w porozumieniu z MEN - będziemy ustalać wymogi dotyczące kształcenia nauczycieli, czyli co nauczyciel musi wiedzieć, co musi potrafić, żeby w ogóle być nauczycielem. Będziemy dokonywać korekt w zakresie studiów podyplomowych, bo do tej pory niektóre uczelnie kształciły na tych studiach na naprawdę niskim poziomie - stwierdził gość Jedynki.

Podkreślił, że rząd podchodzi do reformy oświaty w sposób systemowy.

Piotr Müller mówił w audycji także na temat kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego oraz odniósł się do kwestii zaostrzenia kar za przestępstwa pedofilskie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Piotr Müller (wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 14.05.2019 

Godzina emisji: 7.15

paw/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: w 2019 roku wzrośnie fundusz na wynagrodzenia na uczelniach

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 19:55
W przyszłym roku fundusz na wynagrodzenia na uczelniach wzrośnie o 7 procent - zapowiedział w niedzielę w Warszawie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister nauki wręczył stypendia uzdolnionym studentom Politechniki Łódzkiej

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 16:25
Dwunastu szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej otrzymało w czwartek stypendia naukowe, które wręczył im minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 
rozwiń zwiń