X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łukasz Schreiber: dla części opozycji pedofilia jest pretekstem do walki z Kościołem

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 10:34
- Dla sporej części mediów i przedstawicieli opozycji sama pedofilia jest tylko pretekstem do walki z Kościołem. My chcemy walczyć z pedofilią zawsze i wszędzie - mówił w "Sygnałach dnia" Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 
Audio
  • Łukasz Schreiber o pedofilii w Kościele (Jedynka/Sygnały dnia)

W czwartek wieczorem Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu karnego, która zaostrza kary za przestępstwa dotyczące m.in. pedofilii. Za przyjęciem nowelizacji głosowało 263 posłów, trzech było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu. W głosowaniu wzięło udział tylko dwóch członków PO-KO. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Do tematu pedofilii w Kościele odniósł się w "Sygnałach dnia" Łukasz Schreiber, minister w KPRM. - Dla sporej części mediów i przedstawicieli opozycji sama pedofilia jest tylko pretekstem do walki z Kościołem. My chcemy walczyć z pedofilią zawsze i wszędzie. Niezależnie od tego, kogo ona dotyczy - powiedział minister. 

Polityk skomentował również zarzuty pod adresem policji, która ma pilnować każdej emisji filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". - Tak samo jak funkcjonariusze pojawiają się przy każdej manifestacji, nie dlatego, że chcą ją rozwiązać, ale w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Tak też jest i w tym przypadku. Wyświetlaniu tego filmu towarzyszą bowiem dość duże emocje - kontynuował. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Łukasz Schreiber (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 17.05.2019 

Godzina emisji: 7.15

kad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata Dnia. Walka z pedofilią w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 19:15
Gośćmi Adriana Stankowskiego byli Robert Tekieli (Polskie Radio) i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Dyskutując o kwestii walki z pedofilią zgodzili się, że problem z tym zjawiskiem istnieje nie tylko w instytucjach kościelnych.
rozwiń zwiń