X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Kruk: ludzie mają świadomość, że wybory do PE są ważne dla ich lokalnych spraw

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 08:10
- Świadomość, że w Parlamencie Europejskim zapadają decyzje ważne również dla spraw lokalnych, jest już zauważalna wśród wyborców - powiedziała w "Sygnałach dnia" kandydatka PiS do PE Elżbieta Kruk. Przyznała, że liczy na dużą frekwencję w niedzielnych wyborach.
Audio
  • Posłanka PiS Elżbieta Kruk mówiła m.in. na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego (Jedynka/Sygnały dnia)
Elżbieta Kruk
Elżbieta KrukFoto: Michał Kukawski/Polskie Radio

Zdaniem Elżbiety Kruk, coraz więcej osób ma świadomość, że od wyniku wyborów do Parlamentu Europejskiego zależy również to, jak się będzie działo w Polsce. - Wartości są dla ludzi ważne, to jaki kształt przyjmie UE i Polska, w jakim kierunku pójdzie - powiedziała posłanka PiS. Podkreśliła, że podczas spotkań z wyborcami padają pytania dotyczące głównie spraw lokalnych, ale często właśnie w kontekście wyborów europejskich.

Elżbieta Kruk odniosła się też do kwestii wspólnej waluty euro. Podkreśliła, że PiS na pewno nie przystąpi do strefy euro. - My, jako PiS ogłosiliśmy w ramach kampanii, ale i wcześniej, że to nie czas na wejście do strefy euro. Tak naprawdę dzisiaj możemy powiedzieć, że wprowadzenie euro opłaciło się tylko Niemcom - stwierdziła.

Posłanka PiS skomentowała też wypowiedź Wolfgang Schäuble, przewodniczącego Bundestagu, który w rozmowie "Rzeczpospolitą" powiedział: "nie zmuszaliśmy do przyjęcia euro Szwecji, nie będziemy zmuszali Polski". Elżbieta Kruk stwierdziła, że "to są słowa brzmiące zupełnie inaczej niż te, do których się w ostatnich czasach przyzwyczailiśmy i na to musimy spojrzeć optymistycznie".

- Ja myślę, że to też wynik zarówno sytuacji w całej UE, takiego narastającego braku akceptacji sposobu zarządzania UE do tej pory, ale też konsekwentnego stanowiska Polski i rządu PiS w bronieniu naszych interesów - powiedziała.

Przyznała, że zmianę sposobu narracji widać na przykład przy okazji tematu reparacji wojennych. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Elżbieta Kruk (PiS)

Data emisji: 23.05.2019 

Godzina emisji: 8.15

paw/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż IBRiS: PiS z największym poparciem przed niedzielnymi wyborami do PE

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 06:41
Partia rządząca ma największe szanse na zwycięstwo w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" na Prawo i Sprawiedliwość zamierza głosować 38,7 proc. wyborców. Druga jest Koalicja Europejska popierana przez 35 proc. respondentów. 
rozwiń zwiń